Skocz do zawartości

VVOLFGANG

Uczestnik
  • Zawartość

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez VVOLFGANG

  1. Podłączyłem. Więc tak. Te średniotonowe nie grają wcale. Tweeterki tak. Amplituner jest w porządku bo mam jeszcze 4inne satelitki i z nimi nie ma problemów a te kupiłem niedawno. Wciskając delikatnie membranę nie czuje aby tam było coś nie tak. Pracuje ok. Wyjąć tych głośników raczej się nie da aby podpiąć baterię 1,5V. Coś jeszcze mogę zrobić? Wymienić w ciemno te cewki? Jako że one mają 40W a grały z frontem 120W to może po prostu ktoś je spalił słuchając za głośno? Jest jakaś możliwość wymiany cewki na taką która zrobi z nich np 100W głośniki czy to nie takie proste?
  2. Mam problem z satelitami od tego kina Koda😔. Otóż one prawie nie grają. Mam wrażenie że ten głośnik średniotonowy to jest tam tylko dla ozdoby. Dziwne bo nawet wytłumione w środku.🤨 Gdy podczas kalibracji z innych głośników wydobywa się normalny donośny dźwięk to z tych satelit wydobywa się o wiele wyższy ton jakby tweeter go podawał. Dodatkowo mają tylko 40W. Wiecie może co jest przyczyną tak słabego ich grania? Fabryka tak je skasztaniła czy to jakaś usterka, spalone? Czy po prostu za słabe? Powiem jeszcze że Audysey wyrzuca błąd fazy na lewym. Próbowałem na odwrót podpinać ale efekt ten sam.
  3. Wygląda na ideał 👍 cyrkulacja ostateczna 😅
  4. W jednym z tematów natknąłem się na zgromienie jednego użytkownika przez drugiego że trzyma amplituner w zbyt wąskiej szafce...😱 Po czym spojrzałem na swoją i stwierdziłem że u mnie też bez rewelacji jest.🤨 4cm po bokach i 6.5cm z góry na cyrkulację. Jako że jest okres upałów i sprzęty grzeją się ponad miarę to zapytam i jednocześnie poproszę o zdjęcia w jakich Wy drodzy forumowicze a zwłaszcza specjaliści trzymacie swoje drogocenne sprzęty aby możliwe najsprawniej posłużyły. Niech ta galeria posłuży innym za odnośnik. Bardzo jestem ciekaw jak to wygląda u innych i czy zawsze teoria pokrywa się z praktyką. Śmiało
  5. Chcę sprawdzić jak to działa. Uniknąć ewentualnych niepotrzebnych kosztów. Sprawdzić jak Zone2 działa jako dodatkowe kolumny frontowe. Oraz podłączenie A+B. W kinie i w muzyce. W muzyce już wiem. Powiem tak są plusy są minusy w zależności od gatunku jaki się słucha. Muzyka potrafi się minimalnie rozjechać. W pierwszej chwili nawet można tego nie usłyszeć bo to też zależy od gatunku. To zjawisko jest już opisane, kolumny wcale nie grają idealnie równo w tym ustawieniu ale w niektórych przypadkach jak muzyka elektroniczna nawet to nie przeszkadza a plusem jest większa moc. Gdy były podpięte jako A+B to grały równiutko. (Zastanawiam się czy nie wymienić na 4fronty 4ohmowe wtedy tak podpinając zmieścił bym się w tolerancji). Taki zestaw z 4frontów zrobił na mnie wrażenie i tyle. Sprawdzę jeszcze z ciekawości jak będzie w kinie bo póki co testowałem 5.1 + 2 dodatkowe fronty na konsoli Wii podpiętej przez component. A można przecież bluray podpiąć przez component i sygnał z kina byłby analogowy przez co bez problemu podzieli się sygnałem na zone2 bez tego wymuszania poprzez kabel optyczny które próżno tu opisywać musiałbym link wkleić.
  6. Ależ myli się Pan, zone2 może grać ten sam sygnał co kino (stereo) lub sygnał całkowicie niezależny. I GRA AKTUALNIE bo zostało już ustawione dzięki pomocy anglojęzycznych stron które naprawdę pomagają rozwiązać problem a nie żyją tylko z polecania swoich produktów sprzedażowych jak co niektórzy użytkownicy tutaj 😉( nie mówię o Panu ). Problem okazał się oczywisty. Zone2 nie działa przy połączeniach cyfrowych jedynie przy analogowych. Choć w niektórych amplitunerach Denona pomimo braku takiej funkcjonalności da się to obejść i to wymusić i aktualnie jestem na etapie próby wymuszenia zadziałania zone2 poprzez kabel optyczny.
  7. Pomoże ktoś w aktywacji tego zone2? Sprawa wygląda tak że robiąc kalibracji auddysey ustawiam już przed kalibracją zone2 i w momencie gdy sygnały dźwiękowe wychodzą z głośników to te głośniki z zone2 podpięte pod back surround nawet nie wydają dźwięku. Gdy kalibruje pod 7.1 to wydają więc widzi je. Po skalibrowaniu na zone2 i po włączeniu strefy drugiej nic z nich nie słychać. Jakieś pomysły?
  8. Ta kolumna 1szt. kosztuje 1500zł. 3000zł to zdecydowanie za dużo jak na mój budżet. 😅 Taga 606 v3 kosztują 1000zł Quadral 1600zł i taki ewentualnie budżet bym miał. Z zastrzeżeniem żeby to lepiej grało bo prawdę mówiąc to po wczorajszych testach u mnie gra dobrze jak nigdy ten zestaw 4frontów. A może warto jeszcze podłączyć te dodatkowe fronty pod surround back jako zone2 i byłbym zadowolony właściwie bez żadnych kosztów a i te fronty były by na osobnych końcówkach mocy tylko właściwie nie wiem czemu mi to nie działa 🤔
  9. A co byś proponował? Głównie do kina domowego 5.1 w przyszłości 7.1 oraz do muzyki której słucham w stereo i 5channel stereo. Pokój niewielki 4x5 Słyszałem dobre opinie o taga 606 v.3. Miałem okazję posłuchać 606 v.2 i wg mnie brakuje im basu... W ogóle te Sony SS-mf450h mają coś w sobie niby taniocha i soprany słabe ale basu im nie brakuje. Ktoś polecał również Quadral 6500 LE im basu podobno nie brakuje ale czy one nie za mocne pod tego Denona?
  10. To znaczy tam są 4końcówki mocy do Front A i kolejne 4 do Front B... Wygląda jak wygląda kwestia gustu. Pytanie czy tak można czy nie spali amplika zwłaszcza jak jeszcze dołożę 2 surround back.
  11. Pierwszy post więc witam serdecznie Forum. Mam Denona 1909 i dwa zestawy kolumn 5.1. Aktualnie jest ustawiony jako system kina 5.1 z kolumnami Koda: 2x Front Koda AV707F v.3 (8 Ohm o mocy maksymalnej 120W każda). 1x Centralna Koda AV707C (8 Ohm o mocy maksymalnej 60W). 2x Surround Koda AV707S (8 Ohm o mocy 40W). Wcześniej Denon grał z kolumnami 5.1 Sony SS mf450h. Też 8 Ohm ale 150W. Dokupiłem te kolumny Koda ale krótko mówiąc brakuje mi w nich basu a w kolumnach Sony są kiepskie soprany więc chciałem podpiąć 4kolumny frontowe w systemie A+B tak aby uzupełniały się nawzajem w brakach. Poczytałem najpierw o bi ampingu i zone2 ale nie mam dwóch amplitunerów do bo ampingu ani takich kolumn a zone2 poprzez tylne końcówki mocy back surround nie wiedzieć czemu u mnie nie działają mimo że wszystkie opcje włączenia zone2 mam ustawione na ON. Ostatecznie patrząc na tył Denona zauważyłem że jest opcja podłączyć również Front A+B postanowiłem tak podłączyć. I tu jest pytanie bo w instrukcji Denona nie ma nic o takim podłączeniu. Jednak to działa bo w tej chwili mam 5.1 z podwójnymi frontami które się uzupełniają i jest pięknie mam to co chciałem ale przecież nie może być za pięknie. Czy to się nie spali? W instrukcji o takim podłączeniu nie ma ani słowa jedynie z tyłu na ampliku sugestia: "Front A+B" i na dole pod tym widełki z opornością że "A lub B ~6-16 Ohm" "A+B ~12-16 Ohm" A ja w tej chwili mam podpięte 4x Fronty po 8 Ohm 2x Front Sony ss mf450h (8 Ohm o mocy maksymalnej 150W każda ) 2x Front Koda AV707F v.3 (8 Ohm o mocy maksymalnej 120W każda). Które nadmienie grają dobrze i pięknie uzupełniają nawzajem te kolumny swoje braki. Nigdy tak pięknie muzyka nie grała uu mnie. Pytanie czy to nie jest niebezpieczne dla tego sprzętu?? Wg mojej matematyki tych ohmów mam za dużo.... Dziś to chwilę testowałem i to głośno ale przed dłuższym użytkowaniem czy nawet w ogóle jakimkolwiek użytkowaniem wolę dopytać by nie popalić sprzętu. Na innych końcówkach mocy jeszcze jest ten centralny i satelitki słabiutkie w sumie 140Wat wszystko 8 Ohm i skoro mam jeszcze wolne dwa kanały tylne od back surround to planowałem jeśli się uda podpiąć jeszcze dwie satelitki Sony 100W każda mocy maksymalnej z zestawu również 8 Ohm i był by w sumie system 7.1 + 2dodatkowe fronty. Czy to nie jest katowanie sprzętu?
×
×
  • Utwórz nowe...