Skocz do zawartości

Kaladin

Uczestnik
  • Zawartość

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kaladin

  1. Kolejna aktualizacja, tym razem ostatnia Po przesuchaniu Rotel 1592 oraz 6000 wybór padł na tego ostatniego. Pomiędzy tymi wzmacniaczami nie ma wielkiej różnicy od strony dzwiękowej jednak przy promocyjnej cenie jaka jest teraz na serię 6000 wydaje mi się, że warto. Oba wzmacniacze dają dokładnie to czego poszukiwałem. Jest muzykalność, szeroka scena i detaliczność. Co ważne nie trzeba rozkręcać głośności aby słyszeć detale i czuć bas. Jeżeli ktoś szuka następcy/alternatywy dla Caspiana M2 to Rotel jest zdecydowanie warty przesłuchania. Współpraca z kinem domowym idealna. Wejście AUX można na stałe przypisać jako Pre In. W serii 1592 funkcja "Home Theater Bypass" pojawiła się wraz z aktualizacją oprogramowania w połowie 2023r. Z tego powodu w Internecie mogą być nieaktualne informacje o braku tej funkcjonalności. Przed aktualizacją była tylko opcja "Fixed Gain" Bardzo dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc! Szczególnie chciałem podziękować salonowi @AVSwiat za otwarcie na świat stereo i fachową pomoc, @Salon Planeta Dźwięku gdzie przesłuchałem masę wzmacniaczy, Denon Store za odczarowanie Marantza oraz @Audiomagic.pl gdzie można przesłuchać/wypożyczyć Caspiana M2 i G4.
  2. Już się nastawiłem na oddzielny wzmak do stereo. Caspian wyznaczył pewien standard. Nie chcę robić kroku wstecz. Denon 3800 daję radę w kinie, a do tego ma Audyssey i Driaca. Dziś zobaczę jak gra Rotel 1592 ale to chyba trochę inne granie.
  3. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś. Muszę mieć możliwość przestawienia trybu we wzmacniaczu w zależności od tego w jakiej konfiguracji akurat gra - raz jako końcówka w KD, a raz jako wzmacniacz.
  4. Mała aktualizacja wątku. Miałem okazję posłuchać zarówno Caspiana M2 jak i 4G. Wersja M2 najbardziej spełnia moje oczekiwania. Spodobała mi się od razu. Jest wystarczająco szczegółowa, a przy cichym graniu wysunięta średnica pomaga. Słychać wszystkie szczegóły, a jednocześnie nie trzeba rozkręcać głośności. Niestety ma jedną poważną wadę - nie da sięgo w prosty sposób przestawić w tryb końcówki mocy Potrzebna jest ingerencja wewnątrz obudowy. Caspian 4G to inne granie. Zdecydowanie bardziej neutralne niż M2. Gdyby nie krok w stronę neutralności to dla mnie byłby ideał. Jest dużo basu, przestrzeń i muzykalność. Wysokie rejestry nie kłują w uszy. Myślę, że w promocyjnej cenie może namieszać na rynku. Możliwości konfiguracji ogromne dzięki aplikacji. Z ciekawostek o których żadna recenzja nie wspomina to to, że głośność w wersji G4 trzeba ustawić wysoko. Granie zaczyna się dopiero 65-70%. Ta sama głośnośc w wersji M2 jest przy ustawieniu pokrętła na ok 25%. Co ciekawe, przy tym samym poziomie głośności (mierzone SPL meter) jest wrażenie, że M2 gra głośniej. Albo inaczej - aby usłuszeć tyle samo detali trzeba G4 podkręcić. G4 też dość mocno się grzeje. Pewnie stąd taka pancerna i ciężka obudowa stanowiąca od razu radiator. Czy ktoś jest w stanie doradzić co gra podobnie do Caspiana M2 i może pracować jako końcówka mocy? Zaczyna mi brakować pomysłów. Czy Moon'a V2 można jakoś porównać do Capiana M2 czy to inne granie? Ktoś pisał wcześniej, że ma bardziej otwartą górę niz Rega, a właśnie góra mi w Redze nie pasowała.
  5. Wszystkie odsłuchy były robione przy kolumnach ustawionych na planie trójkąta i skierowane na słuchającego. Z powodu ograniczeń odległośc od kolumn była około 50cm większa niż odległość między kolumnami. Czy sugerujesz, że przy Redze warto ustawić kolumny aby przecinały się przed czy miejscem odsłuchu? Preferuję ciche słuchanie. Chodzi o to aby wzmaciacz miał odpowiednią dynamikę juz przy niewielkiej głośności. Naim trochę tak ma. Marantz 40n/M30 też ale tu średnica się tak nie wybija więc trzeba trochę podkręcić aby dobrze słyszeć wokale. Co do 250i v2 to chodziło mi o różnice właśnie względem wersji 250i (bez V2). Chodzi o to czy jeżeli spodoba mi się dźwięk to czy alternatywą jest zakup pierwszej wersji jeżeli nie potrzebuję preampa gramofonowego?
  6. Zapomniałem dodać że Atolla In200 też miałem u siebie. Porównywałem go do Naima XS3 i wtedy średnica/góra wydawała mi się na dalszym planie dlatego zostałem na tamten czas przy Naimie. Teraz zstanawiam sie jakby Atoll wypadł w porównaniu z Marantzem M30?! A Moon 250i nie będzie trochę za słaby? I przy okazji czy V2 bardzo się różni od poprzedniej wersji? Caspian też był na mojej liście ale niestety już nie ma gdzie odsłuchać. Sprawdzę tego 4g ale chyba nie ma co porównywać do M2, chyba trochę inne brzmienie.
  7. Mała aktualizacja. Udało mi się posłuchać następujących wzmacniaczy u mnie w domu: 1. Rega Elicit MK5 - super dzwięk. Jest bas, jest średnica. Niestety coś się dzieje z górą. Za dużo powietrza i jakiegoś takiego efektu echa 2. Musical Fidelity m5si i m6si - jakoś mi nie podszły. Nie mogę napisać nic szczególnego dlaczego. W porównaniu z innymi odpadły 3. Naim Nait 5si - pierwszy wzamcniacz, który słuchałem. Rozrywkowe ale przyjmne brzmienie. Jednak w porównaniu do mojego ampli X3800h nie było przepaści. Oczekiwałbym więcej detalu i finezji. 4. Naim Nait XS3 - bardzo podobny do Regi. Do pewnego momentu mój faworyt. Jednak przy głośniejszych odsłuchach potrafi męczyć. Nie poradził sobie z bardziej złożonymi utworami jak Kshmir, Lindsey Stirling czy motywem z Piratów z Karaibów. 5. Technics - nie pamiętam modelu. Nie słuchałem w domu. Odpadł tak jak MF M5/6si 5. Hegel H190 - fjana rozdzielczość, scena i bas. Niestety wokal jakiś taki wycofany z Sonusami. Brakowało kopa 6. Marantz 40n - ogólnie bardzo przyjemnie się słuchało. Ogólny odbór lepszy niż w Heglu. Może trochę nie ta rozdzielczość ale nie było problemu z wycofanymi wokalami. Jednak nie potrzebuję DACa i transportu wbudowanego. 6. Marantz model 30 - bardzo dobra scena i rozdzielczość. Zadziwiająco przyjemnie gra. Nie brakuje basu. Radzi sobie z każdym rodzajem muzyki łącznie z tymi kawałkami z którymi nie radził sobie Naim. Powiedziałbym, że najlepszy z całego porównania. Jednak czegoś mi brakuje. Może trochę wyeksponowania średnicy? Podsumowując idealny wzmacniacz to połączenie ogólnej muzykalności i rozdzielczości Marantza model 30 z Naimem 😀. Czy na bazie tego podsumowania ktoś może podsunąć co jeszcze mógłbym przesłuchać tak aby uzyskać brzmienie którego szukam? Budżet do 15k. Tak jak pisałem na wstępie rozważam zakup używki ale w tym wypadku jest problem z odsłuchem w domu.
  8. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Udało mi się posłuchac Lumin z Atollem IN200. Dla mnie przegrał z Naimem 5si bo ten ostatni miał bardziej otwartą górę. Basu też jakby trochę więcej ale być może to tylko wrażenie. Zastanawiam się co testować dalej?! Czy próbować XS3? (XS2 już nie znajdę na testy) Może polecicie jakąś tańszą alternatywę charakterystyką podobną do Nait 5si? Idealny wzmacniacz miałby podobne brzmienie co Naim 5si ale jeszcze lepszy bas, szerszą scenę i detaliczność bez zamulenia średnicy 😀
  9. Podpowiesz jak to poznać? Sprzedawca twierdzi, że to model XS2
  10. Czy z jakichś powodów powinienem odrzucić używane Atoll'e? AM100 można już kupić za około 2k
  11. Zrozumiałem wczesniej, że pytasz czy używam całego systemu kina do słuchania muzyki. Denona 3800 używam przede wszystkim do kina 🙂
  12. Dzięki za komentarz. Co z używanych Denonów by się sprawdziło myślisz?
  13. W stereo tylko fronty i ewentualnie SUB. Czy końcówka podbije tylko niskie tony czy da efekt większej przestrzeni?
  14. Prosiłbym o polecenie wzmacniacza do kolumnSonus Lumina V. Na odsłuchu testowałem je z ze swoim Amplitunerem (Denon 3800h) i brzmiały bardzo dobrze, jednak po podłączeniu integry Naim dzwięk nabrał dużo większej głębi/przestrzeni. Stąd pomysł, żeby dodać coś do Denona przez Pre-Out lub zastosować inną konfigurację tak aby wydobyć jak najwięcej z tych kolumn. Chciałem zaznaczyć, że nie planowałem żadej inwestycji w dodatkowy wzmacniacz czy końcówkę mocy więc mój budżet oscyluje w granicach 3000-4000zł. Mam świadomość, że to nie za dużo biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny i zdecydowanie biorę pod uwagę sprzęt używany. Jestem bardzo ciekawy Waszych propozycji 🙂
  15. No właśnie sęk w tym, że Arie (zestaw) w tej cenie mogę kupić do jutra. Więc musiałbym brać w ciemo. I rzeczywiście mój błąd - myślałem żeby użyć Atolla jako końcówki czyli mówimy o AM 100. Podsumowując mówimy o 2 opcjach: Zestaw 5.0 oparty na Ariach 926 + używany Atoll AM100. Całość za ok 10k Q Acoustic 3050i cinema pack 5.0 za ~4900 Na razie nie widzę nic pośredniego.
  16. Tak jak pisałem 3050i są cały czas na mojej liście. Obawiałem się tylko czy to nie będzie zbyt mała zmiana względem STX. Skoro idziemy w stronę 3050i to jak to tego mają się ELAC Debut 2.0 F6.2? Według wielu tekstów są lepsze do muzyki i podobne w kinie jak 3050i. Żeby bardziej skomplikować to znalazłem cały zestaw 5.0 oparty na Focal Aria 926. Można go sprowadzić z Francji za około 8tys. Może pójść w tą stronę i dołożyć Atoll in100? Oczywiście cały czas kolumny zostaną odciąte w kinie ale może wtedy warto crossover ustawić niżej niż 80Hz?
  17. Dzięki za odpowiedź! Czy Polk Audio oparty o Reserve R600 nie będzie trochę za duży do mojego pomieszczenia? Od wielu lat myślałem o 3050i. Teraz da je się je kupić w dobrej cenie. Nie wiem jednak czy tu będzie bardzo odczuwalny przeskok w stosunku fo STX Quant. Kolega Q21 polecał też nowe kolumny Q Acustics z serii 50xx (5040). Wyglądają ciekawie tylko podobno są czułe na wszystkie elementy toru. Z tego co się orientuję Denon jest bardziej ciepły więc może to nie będzie złe połączenie. Które kolumny, według Ciebie, będą grały najlepiej przy niskiej i średniej głośności?
  18. Ogólnie jestem zadowolony z STX Quant, zwłaszcza w kinie. Apetyt jednak wzrasta w miarę jedzenia. Chciałbym czegoś więcej. Zależy mi na tym aby poszczególne instrumenty były bardziej odseparowane i aby scena była większa. Zwłaszcza w muzyce rockowej, w Quantach wszystko się trochę zlewa. Za to przy kawałkach bardziej akutycznych góra jest bardzo fajna i dobrze się tego słucha. Lubię naturalne brzmienie. Chciałbym iść w tym kierunku tylko z bogatszym, pełniejszym brzmieniem.
  19. Dzięki za odpowiedź. Pomogłeś mi zauważyć jeszcze jeden błąd (oprócz Klipscha) - mój sub to wersja SB. Jeżeli chodzi o Klipscha to przy moim pomieszczeniu będzie duża różnica pomiędzy RP-6000f a 8000f?
  20. Witajcie! Czytałem wiele wątków na temat tego kótr kolumny pasują do Denona x3800h. Zanim zdecyduję się finalnie na to które wezmę na odsłuch chciałem się poradzić aby zawężyć listę. Poszukuję kolumn, które sprawdzą się w Stereo, a rozbudowane o dodatkowe kolumny stworzą zestaw 5.1/7.1. Mam już suba SVS PB SB 1000. Nie zależy mi koniecznie na tym aby wszystkie kolumny były tego samego producenta jeżeli dzięki temu fronty będą mogły być lepsze. Nie buduję zestawu High-End. Źródłem dzwięku będzie streamer z Tidal/Spotify. Nie zamierzam na tym etapie inwestować w DAC, ewentualnie Wiim Pro Plus jeżeli po testach okaże się zauważalnie lepszy niż ten wbudowany. Rozważam uzupełnienie zestawu o Atoll 100, ale to też okaże się po testach. Jednym słowem potrzebuję czegoś wywarzonego co zapewni fajny dźwięk ale jednocześnie nie będzie zakupem na wyrost. Pokój ma 3,5 na 5 m2. Jest połączony z kuchnią oraz klatką schodową więc akustycznie wymagający. Dodatkowo za ścianą z telewizorem jest jeszcze jedno małe pomieszczenie na wejściu do którego stoi jedna z przednich kolumn. Może to pewnie powodować problemy jeżeli otwór bass reflex będzie z tyłu. Jeżeli chodzi o dźwięk to lubię brzenie "akustyczne" - dobra rozdzielczość, duża scena. Fajnie byłoby aby nie trzeba było rozkręcać głośności aby kolumny dobrze grały. Basy nie muszą być bardzo mocne ze względu na suba. Jeżeli chodzi o fronty to myślałem o: Q Acoustics 3050i Elac Uni-Fi Reference Elac Debut Reference Kef R lub RP-6000f (ewentualnie FA z Atmos) Polk Audio Signature Elite ES60 SVS Prime Tower Polk Audio Reserve R600 Front to chyba coś z Kef albo Elac Monitory pewnie Elac B6.2 lub reference ze względu na cenę. Choć jestem otwarty na sugestie. Całkowity budżet na kolumny to ok 8 tys. Liczę na promocje Black Friday, częściowo mogę też kupic kolumny uzywane (np. centralny i/lub monitory).
×
×
  • Utwórz nowe...