Skocz do zawartości

Lucjusz

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Lucjusz

 • Ranga
  Debiutant
 1. Chciałbym kubić subwoofer do swojego kina domowego, ale nie wiem jaki mógłby dobrze współgrać z moim zestawem. Mam amplituner Onkyo 608, kolumny Klipsch F3, C10, B2. Pomieszczenie 18 m2. Wykorzystanie 85% filmy, 15% muzyka. Limit do wydania to 1500 zł. Zastanawiałem się nad JBL ES150, ale przeczytałem gdzieś, że jest to "marketowy" subwoofer i dudniącym brzmieniu. A może najlepiej kupić coś z tej samej marki co reszta głośników, np. Klipsch SW350? Widziałem też dobre opinie o Magnat Supreme 301A. Sam już nie wiem, w którym kierunku mam iść. Odsłuchać nie mam gdzie, a w markecie nie ma sensu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 2. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Nie miałem okazji wcześniej podziękować za pomoc. Wiadomo, że największe podziękowania dla Pacio94. Dzięki. Poczekam jeszcze miesiąc i kupuję. Mam nadzieję, że zestaw się sprawdzi.
 3. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Wstępnie już się zdecydowałem na połączenie Onkyo 608 i zestaw głośników Klipsch. Mam tylko takie pytanie. Oglądałem ostatnio amplituner Pioneer VSX-919, który ma więcej dekoderów dźwięku, np Dolby Digital EX i innych kodeków DTS. Nie wiem czy jest to tylko pominięte przy wymienianiu, czy Onkyo ich po prostu nie ma? Czy mam na to zwracać uwagę, a może jest to nieistotne?
 4. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  W tej chwili zastanawiam się już nad dwoma amplitunerami Onkyo 608 i Denon 1911. Zaczynam się skłaniać ku Onkyo mimo,że muszę do niego dopłacić. Ciekawi mnie również certyfikat THX Select 2 Plus przy Onkyo. I do tego głośniki Klipschy F1 lub Tonsile Maestro II, ze wskazaniem jednak chyba na Klipschy. Szczerze mówiąc to głownie ze względu na cenę. nie wiem jak wyglądają one w porównaniu ze sobą. W przypadku kupowania subwoofery trzeba kupować tej samej firmy czy można innej? Jak sprawuje się Klipsch sub 10 ?
 5. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Dzięki za radę. Muszę się nad tym zastanowić. Z tego by wynikało, że Denon 1911 i Onkyo 608 (i inny sprzet podobnej klasy i ceny) będą się sprawować podobnie. W sumie Onkyo ma ciekawsze wyposażenie. Chciałem się jeszcze upewnić. Kolumny 8 omowe można podłączyć pod amplituner 6 omowy. Będzie to związane ze spadkiem mocy przez ten amplituner. Dobrze rozumiem?
 6. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Głownie dlatego, że 608 jest droższy od 508 o 400 zł. Nawet jak kupię głośniki za 2000 zł to i tak przekroczę budżet o co najmniej 100 zł. Najtaniej Onkyo 608 znalazłem w cenie 1680 zł. http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...01/refId/ceneo/ Dodatkowo czytałem różne opinie na jego temat, ale mimo to nagroda EISA dla ONKYO TX-SR608, najlepszego europejskiego amplitunera kina domowego 2010/11, przekonuje mnie to niego. Cena jednak jest wysoka. Jak znajdę zestaw Onkyo TX-SR608 z jakimiś dobrymi głośnikami (np Klipsch) i o 100 do 200 zł taniej niż to co obecnie znalazłem, to za Twoją radą Pacio94, stawiam je na równi z Denonem 1911 i będę wybierał między nimi. A co Pacio94 myślisz o wspomnianym zestawie Denona z Klipschem i o sklepie, w którym można go kupić?
 7. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Ostatecznie jednak zrezygnowałem ze sprzętu Sony. Wszyscy mi go odradzają. Zdecydowałem się wziąć lepszy model amplitunera. Podoba mi się amplituner podany przez Radi73 Denon AVR-1910. Oddzielnie trochę drogi, ale znalazłem zestaw z kolumnami Klipscha za 3400 zł: http://www.kon-sul.pl/produkty_disp.php?id...006&sklep=7 Co myślicie o takim zestawie? A subwoofer dokupiłbym za około pół roku. Do tych głośników kosztuje około 1000 zł i myślę, że taki zestaw byłby porządku. Mam tylko lekkie wątpliwości co do sklepu ?Konsul?. Opinie na allegro i ogólnie w sieci ma w porządku, ale wolałbym się upewnić. A w razie gdyby powyższe nie wypaliło z jakiegoś powodu, to ewentualnie wezmę: ONKYO TX-SR508 - http://mediamax24.eu/onkyo-tx-sr508-b.html lub Yamaha RX-V565 - http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...01/refId/ceneo/ A do tego zestaw głośników Klipscha F1 lub Tonsile Maestro II. Z Magnatów zrezygnowałem ? za drogo wychodzą. I oczywiści subwoofer za około pół roku. Zmiana mojego podejścia idzie w dobrą stronę? Mam jeszcze pytanie. A jak jest z tymi średnimi tonami, o których pisał pacio94? Będzie to odczuwalne podczas oglądania filmów i przełoży się na efekty w nich?
 8. Lucjusz

  Klipsch, Magnat, czy Tonsil?

  Trochę przesadziłem z tym waleniem w sąsiednim pokoju. Ale ogólnie chodziło mi dobre efekty w filmach. Łupanie raczej nie jest wskazane. Może nie za trafnie się wyraziłem. Link do Tonsila http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Det...id_product=2988 DVD jest, kable i resztę liczę oddzielnie. Dlatego maksymalna cena to 3600 zł.
 9. Witam wszystkich, Właśnie mam zamiar kupić zestaw kina domowego. Nie mogę jednak zdecydować się na coś konkretnego. Dokonałem wstępnego typowania, ale nie mogę dokonać odsłuchu i sprawdzić jak się sprzęt sprawuje w praktyce. Dlatego proszę o radę. Pomieszczenie ma wymiary 18 m2, a odejmując regał powierzchnia będzie 16-17 m2 (mniej więcej kwadrat) Sprzęt miałby służyć głownie (99%) do ogląda filmów. Dlatego dźwięk powinien być czysty, nie buczeć i nie odbijać się po ścianach, ale jak będą w jakimś filmie wybuchy to niech poczują to dwa pokoje dalej (tak mniej więcej). Ograniczenie budżetowe to 3600 zł (nie więcej) za kolumny i amplituner. Jeśli wyjdzie taniej tym lepiej. Zastanawiam się nad następującymi głośnikami: - Klipsch Synergy F1-C1-B2 ? ok. 2000 zł http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/ http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/ http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a.../refId/skapiec/ - Tonsil Maestro II 180, Center, 60 ? ok. 2200 zł http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Det...id_product=2988 - Onkyo TX-SR308 ? 930 zł Wstępnie zastanawiałem się na połączeniem głośników Klipsch i ampilitunera Sony STR-DH800, co by wyniosło ok. 3100 zł. Nie wiem czy jest to dobre połączenie. Głośniki Magnata i Tonsila wydają się mocniejsze, ale czy magnat nie jest za mocny do pomieszczenie tej wielkości. Przy tańszych kolumnach mógłbym dołożyć np. do ampli tunera, jeśli miałoby to poprawić jakość dźwięku. Wszelki sugestie mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc.
×