Skocz do zawartości

marbles4

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. f1angel- nie jestem do końca pewien, zdaję sobie sprawę, że podobnie jak np. z samochodami za 30 tys. kupię nową Lancię i używanego Jaguara. Nowy sprzęt kojarzy mi się z nowszą technologią (może niesłusznie), bezpieczeństwem (gwarancja). Nie wiem jak to wygląda w przypadku używanego sprzętu audio jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, bezawaryjność, zużycie podzespołów, ew. możliwości upgrade'u, dostępność na rynku takiej konfiguracji jakiej poszukuję, itp. M.in. dlatego potrzebuje Waszej pomocy. Biorę pod uwagę zarówno zakup nowego sprzętu jak i używanego, ale chciałbym poznać opcje z obu obszarów.
 2. Hej, Dzięki za Wasze opinie. Opierając się tylko na informacjach w internecie, faktycznie AA Phoebe III wyglądają bardzo dobrze. Mógłbym Was prosić o przybliżenie mi różnić między Audio Academy Phoebe III i QAcoustic 2050i? Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to dzięki za uwagę - nie zależy mi na tunerze, najważniejsza jest dla mnie jakość dźwięku z CD i BD. Uważacie w takim razie, że wybór kolumn mógłbym zawęzić do tych dwóch kompletów? Jeżeli tak, to jaki widzielibyście dalszy ciąg, tzn. wzmacniacz + CD player. Biorąc oczywiście pod uwagę te 2 typy kolumn. f1angel - Dzięki za wzmiankę o używanych zestawach, chciałbym jednak poznać najpierw zawęzić wybór wśród nowych, żeby móc potem to porównać z dostępnymi używkami. Na pewno będę Was również prosił o opinię w sprawie używanych zestawów.
 3. Hej, Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o brzmienie, którego bym oczekiwał, to (wybaczcie, że bez fachowej terminologii) zależy mi na przestrzeni i cieple. Nie chciałbym, żeby sprzęt brzmiał "metalicznie", płasko i z odznaczającymi się tonami wysokimi. Nie chciałbym również, żeby Pianocraft był punktem odniesienia przy wyborze zestawu, co być może sugerował mój poprzedni post. W kwestii wielkości pomieszczenia, tak jak napisałem będę się za jakiś czas przeprowadzał, więc zależy mi na zestawie, który poradzi sobie i na powierzchni nieco ponad 20m2. Na pewno przyjrzę się Twoim propozycjom powyżej, ale będę wdzięczny za kolejne opinie. Pozdrawiam
 4. Cześć wszystkim, Chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie kupna zestawu stereo do kwoty 5 000 zł. W tej cenie chciałbym, żeby zmieściły się odtwarzacz, amplituner i kolumny. Do tej pory korzystam z Yamahy Pianocraft, którą kupiłem w 2007 roku. Jestem z niej zadowolony, ale nadszedł czas by wejść na nieco wyższy poziom. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to słucham bardzo różnej (od Cradle of Filth, poprzez Stevena Wilsona, Marillion, Portishead, czasem klasykę), więc nie będzie to zbyt pomocne:) Pomieszczenie - obecnie 18m2, ale planuję przeprowadzkę, więc chciałbym żeby sprzęt sprawdził się również w większym pokoju, ponad 20m2. Ważne jest dla mnie, aby posiadał wejście hdmi do podłączenia BD. Chciałbym uzyskać od Was poradę i zawęzić wybór do kilku modeli, które chciałbym odsłuchać w salonach w PL, lub jeżeli nie będą tu dostępne ew. w Berlinie. Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
 5. Witam. Mam do dyspozycji 1800 (wiem ze to niewiele) i nie wiem co wybrac do swojego pokoju: Denona d-m33, ktorego slyszalem i bardzo mi sie podobal, czy Yamahe Pianocraft e810 (albo inny model PC), ktorej nie slyszalem. Bede wdzieczny za rade.
×
×
 • Utwórz nowe...