Skocz do zawartości

Marantz SR5004+BD5004+KEF IQ50+KEF C


Rysunkowy

Recommended Posts

Jako, że to mój 1wszy post, zacznę od wersalu:
Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów icon_lol.gif . Mam nadzieję nawiązać tutaj kontakt z melomanami, dla których jakość reprodukcji dźwięku jest sposobem na głębsze i pełniejsze przeżycie sztuki jaką jest muzyka.
Przechodząc do części zasadniczej chciałbym prosić o opinie osoby, które miały do czynienia ze sprzętem jaki planuję nabyć. Zestaw obecnie w ok. 75% będzie wykorzystywany do słuchania muzyki reszta to filmy i koncerty z płyt – myślę, że płyt z koncertami i nagraniami muzycznymi w formacie 5.1 będzie w mojej kolekcji coraz więcej. Pokój ok. 25m2, muzyka: rock klasyczny, jazz nowoczesny, trochę muzyki klasycznej…
Blue-ray: Marantz BD5004 - ponieważ monitor będzie FullHD
amplituner: Marantz SR5004
centralny: KEF C6LCR
surroundy : KEF C1 – mają mocowania do powieszenia na ścianie i skłaniam się, żeby je zawiesić (niestety to będzie również pokój dzienny, a to eliminuje problem rozmieszczenia mebli i zwiększa „współczynnik akceptacji przez żonę”) icon_idea.gif
subwoofer: KEF C4
ponieważ stereo ma dla mnie duże znaczenie jako fronty: KEF IQ50 – zamiast typowych C5 lub C7 – co o tym sądzicie icon_question.gif
Mam również Technics’a SL-PS770A z połowy lat 90tych, który ma cyfrowe wyjście optyczne –ale nie wiem czy może być alternatywą podczas słuchania płyt CD w porównaniu do BD5004. Zaznaczam, że taki zestaw finansowo to obecnie moje wyżyny.
Proszę o uwagi, sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Obecnie sercem mojego systemu jest zeszłoroczny Marantz SR5003 z zestawem kolumn Kef'a Q4 front (poprzednik iQ5), iQ2c centralny, Q compact - tyły + sub Koda SW1000
Do tego podłączony jest jako odtwarzacz DVD/SACD/CD Marantz 7001. Ten zestaw bazowy postanowiłem rozbudować w zeszłym roku o Blu-ray - po przewertowaniu różnych artykułów, testów itp. stwierdziłem, że ze wzgledu na mierną implementacje wyjść audio w odtwarzaczach Blu-ray klasy popularnej lepiej będzie kupić model najtańszy i podłączyć go do amplitunera kablem HDMI - w ten sposób za dekodowanie audio odpowiadać będzie amp a odtwarzacz będzie tylko napędem. Obecnie używam Panasonica BD-35.

Co do tematu wątku:
zostawiłbym Marantza jako centrale AV, Blu-ray Marantza BD5004 zastąpiłbym jakimś niskim modelem z oferty producentów japońskich/koreańskich a ponieważ w 75% zestaw użytkowany będzie do słuchania muzyki to za różnicę pomiędzy Blu-ray'em Marantza a "popularnym" kupiłbym odtwarzacz CD Marantza np CD5003
Co do kolumn to jednak wybrałbym na fronty i centralny coś z serii iQ Kefa a na tyły C1 Kefa - seria iQ zawiera już sztandarowy produkt Kefa czyli głośnik Uni-Q, myślę że poprawa w stosunku do serii C będzie znaczna; alternatywa dla suba Kefa C4 mógłby być np Velodyne Impact 10 w podobnej cenie
Ten zestaw mógłby być w przyszłości rozbudowany o wzmacniacz Marantza PM7003 - kupiłem go sobie przed świętami i teraz do odsłuchu płyt CD pracuje jako wzmacniacz a w kinie domowym robi za końcówkę mocy dla frontów (możliwe ze względu na załączanie trybu końcówki mocy z panelu przedniego bez gmerania w kablach i przepinania zworek)

To tyle moich sugestii - są one wynikiem moich doświadczeń w budowaniu systemu i absolutnie nie traktuje ich w kategorii prawd objawionych
sam jestem ciekaw dyskusji w tym temacie,bo urządzenia Marantza stosunkowo rzadko goszczą na forach

PS ponieważ sprzedaje teraz fronty zamierzam w przyszłości zainwestować w Kef iQ70 czyli model wyższy od iQ50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...