Skocz do zawartości

Dobrej klasy DVD zamiast CD


GP78

Recommended Posts

Witam,

Wiem jak nie którzy zareaguja na powyższe...icon_wink.gif Pisałem jakiś czas o poradę w sprawie CD do wzmacniacza Rotela RC1070/RB1050 + AA Phoebe I.
Mam okazję kupić DVD Rotela RDV 1092 - z drugiej ręki, idealne i do tego w bardzo dobrej cenie. Czytałem test tego odtwarzacza w Audio i wypadł on bardzo pozytywnie jeśli chodzi o CD (pozostałe kwestje także na +).
Czy ktoś miał do czynienia z tym odtwarzaczem lub innymi za ok. 5-6 kPLN (ceny nowych). Wydaje się że nie powinny grac (z płyt CD) gorzej niz CDeki za ok. 2-3 Kpln.
Może ktoś już rozgryzał ten temat na forum lub stał przed taki wyborem: wysokiej klasy DVD (5-6kPln) lub średni CD (2-3 kpln).
Zaznaczam że mam okazję kupic taki sprzet (RDV1092) w dobrej cenie - nowy nie wchodziłby w grę icon_wink.gif.

Pozdrawiam,
GP

[code][/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może ktoś już rozgryzał ten temat na forum lub stał przed taki wyborem: wysokiej klasy DVD (5-6kPln) lub średni CD (2-3 kpln).

[code][/code]



Abstrahując od ceny sprzętu mogę potwierdzić że jest możliwe osiągniecie dobrej jakości dźwięku z DVD.
Co prawda miałem okazje na tylko jedno porównanie: Yamaha DVD-S1700 vs. Marantz PM6002.
DVD Yamahy dawało bardzo poprawny dźwięk, ale CD Marantza było lepsze.

Podsumowując: jakość dźwięku z CD czy DVD i tak zależy w prawie 100% od jakości wbudowanego DAC-a (konwertera sygnału cyfrowego na analogowy).

A może rozważyłbyś zakup zewnętrznego DAC-a np. Beresford lub Cambridge Audio DacMagic zamiast kosztownego CD / DVD ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...