Skocz do zawartości

Dobre do kolumny do salonu


bandyta

Recommended Posts

Witam wszystkich po raz pierwszy.
Zamierzam wyposażyć swój salon w sprzęt stereo. Śledzę kilka for i częściowo udało mi się dzieki temu rozwiązać moje niejasności. O ile wyboru sprzętu już dokonałem, o tyle mam teraz problem z wyborem kolumn do niego. W związku z tym liczę na konstruktywne porady bardziej doświadczonych i osłuchanych kolegów.

Więc tak:
- jeśli chodzi o źródło dźwięku, to będzie to kombajn Pioned PDX-Z9
- pomieszczenie to salon 19m2 otwarty na kuchnię (podzielone murkiem 1,5m wysokości) 7m2 oraz przedpokój 6m2 (szerokie wejście), - w bloku
- słuchana muzyka to ok 80-90 % pop i inne tam lecące kawałki na popularnych stacjach muzycznych oraz 10-20% rock, cięzki/metalowy rock.
- na kolumny chciałbym wydać max 2000 PLN za parę, no chyba że warto dodać jeszcze np 300-400 zł poprawiając bardzo znacznie jakość dźwięku,
- nie ma znaczenia czy bedą to kolumny podłogowe czy monitorki - do monitorków potrzebuję standów, a to skłania do kupna tańszych kolumienek na podstawkach,
- bass reflex z przodu,

Pobuszowałem trochę po forach i sklepach i prawie się zdecydowałem na Ushery S-520, lecz im bardziej się zagłębiam tym mam coraz więcej wątpliwości bo z jednej strony są to bardzo super głośniczki za niewielką kasę, a z drugiej ponoć nie za fajne do rockowej muzyki oraz będą zbyt małe do mojej powierzchni.

Proszę więc osoby, które mają większe doświadczenie o wszelkie porady i uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...