Skocz do zawartości

"lepszy?" gramofon :-)


Recommended Posts

Jako ze to moj pierwszy post na tym forum, na wstepie chcialbym serdecznie powitac wszystkich szanownych użytkowników icon_smile.gif

Na forum zaglądam już od jakiegoś czasu, w poszukiwaniu cennych porad i informacji, jednak dopiero niedawno zdecydowałem się zarejestrować.

Od około roku jestem szczesliwym użytkowaniem gramofonu, pierwotnie model "teleton P600", w chwili obecnej "Bernard" a scislej PL731.

Z teletona (z ciekawosci czy ktos moze mi cokolwiek powiedziec na temat tej marki? nic mi sie nie udalo znalezc) zrezygnowalem na rzecz Bernarda glownie z tego wzgledu ze nie trzymal obrotow i strasznie ciezko go bylo ustawic... natomiast z parametrów dzwiekowych bylem stosunkowo zadowolony. Teleton pracowal na wkladce Audiotechnica AT-91, Bernard obecnie na wkladce Ortofon OMB-5.

Moje pytanie jest nastepujace - czy warto powoli zainteresowac sie zakupem nowszego, lepszego gramofonu (myslalem o Kenwoodzie np taki jak ten: http://www.allegro.pl/item979013207_gramof...s_vintage.html), czy raczej za jakis czas dokupic do Bernarda wyzszy model wkladki?
A moze lepiej inwestowac w nowy sprzet - np Pro-ject lub Thorens? Tylko czy w takim przypadku warto celowac w modele z półki "budżetowej" czy juz raczej szukac czegos lepszego ale uzywanego?

Zaznaczam ze pozostale "klocki" aczkolwiek nienajgorsze, takze z czasem pewnie bede wymieniac na cos lepszego....

obecny zestaw:

Gramofon Unitra PL731, wkladka Ortofon OMB5,
przedwzmaczniacz - pro-ject phono box MM
wzmacniacz - Cambridge Audio A1
kolumny - podstawkowe, obudowy "Radmor", modyfikowana komora akustyczna, zwrotnice oraz glosniki wymienione przez goscia ktory dobrze wie co robi icon_wink.gif

Pozdrawiam i z gory dziekuje za sugestie,
Kuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...