Skocz do zawartości

wybór zestawu. pilna pomoc


yeoman

Recommended Posts

Witam
Koledzy proszę o pomoc bo już od 2 tyg przeglądam kolumny głośnikowe i jest coraz gorzej... wybór jest ogromny.
Po dłuższym namyśle stwierdziłem ze wiecej bede jednak sluchal muzyki niz ogladal filmow, pozatym takie kolumny spełnia sie w kinie domowym ?
mam na myśli coś przekroju Jamo S 606 i do tego jakis wzmak stereo.
Czy zostac przy zestawie onkyo tx sr 577 + taga tav 606. ( z czego amplituner juz posiadam ;/)
Ktora opcja bardziej sie oplaca i bylaby wmiare uniwersalna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój ma ok 15m2, słucham popu, rocku, troszkę techno tak wogóle to wszystkiego po trochu.
mój budżet waha się w granicach 1000-1200 za same głośniki, tylko teraz pytanie czy będzie mi potrzebny jeszcze amplituner bo filmy tez będę chciał oglądać i ewentualnie w przyszłości chciałbym rozbudować ten zestaw do 5.1. Natomiast w momencie gdy sprzedam amplituner za głosniki mogę dać w granicach 1700-2000.
Sprzęt wolałbym nowy jeśli chodzi o głośniki oczywiście, a jeśli w grę wchodzi wzmak to możne być jak najbardziej używany.
Pozdrawiam

btw: jesli chodzi o te kolumny to myslałem nad monitor audio np model BR5 nowe, badź coś lepszego tylko używka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas się zastanawiam co zrobić:
czy kupic Monitor Audio BR5 same fronty - koszt ok 2.tys
albo zestaw kina typu Wharfedale Vardus VR400 2000 zł urzekł mnie ich design icon_smile.gif
albo Jamo C 405 1900 zł
bądź Taga tav 606 ok. 1000 zł
Typ muzyki jak wyżej, filmy to ok. 30-40%. Zestaw grałby pod amplitunerem ONKYO TX SR577.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź, z góry dziękuje icon_smile.gif

moge liczyć na jakas podpowiedź ? pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinieneś posłuchać kilka zestawów, choćby te które wymieniłeś. Naturalnie najlepiej na Twoim zakupionym już receiverze: ONKYO TX SR 577. Mnie osobiście wydaje się, że Monitor Audio BR5 są za dobre do w/w modelu Onkyo, mogą obnażyć wady elektroniki. Chyba lepszym rozwiązaniem będzie zestaw: Wharfedale Vardus VR400, lub Jamo C 405. Jeden i drugi zestaw powinien być osiągalny w sklepach sieciowych, które pewno znajdują się w okolicy Twojego zamieszkania. Ktoś kiedyś powiedział: ,,Nie to ładne co ładne, lecz to co nam się podoba..." - coś w tym jest. Gdybym miał jednak wskazać Ci jakiś mój typ, to raczej wybrałbym Wharfedale. To firma, która ciągle mnie mile zaskakuje - zresztą poleciłem kiedyś zestaw kina domowego Yamaha + Wharfedale. Gra to naprawdę super w stereo i sprawdza się niesamowicie w K.D. (modele troszkę z wyższej półki niż Twoje propozycje). Tyle, że ostateczny wybór należy do Ciebie icon_smile.gif

Pewno nie do końca pomogłem, ale jeszcze raz gorąco namawiam do odsłuchów!!! Ja zasuwałem ze swoim procesorem (ok. 23 kg), aż do Wrocławia (prawie 80 km). Oczywiście mam większe doświadczenie, lepiej wiem czego oczekuje od dźwięku, etc...
Pamiętaj jednak: nawet jeśli ktoś z nas szczerze chce pomóc (wierzę, że tak jest icon_smile.gif) -> to i tak kieruje się własnym doświadczeniem i przekonaniami, które trafią w Twój gust, lub nie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...