Skocz do zawartości

wybór mp3/ słuchawki


Recommended Posts

Mam zamiar zakupienia nowego odtwarzacza mp3. Po długim poszukiwaniu ograniczyłem się do 2:
- COWON J3
- CREATIVE ZEN X-FI 32GB (z wi-fi)

Nastawiłem się na COWONA, ponieważ słyszałem, że jest to obecnie najlepszy odtwarzacz audio na rynku. Ale jest on dużo droższy od ZEN'a (ok. 600 zł) i chciałem się upewnić, czy warto go kupować. Co o tym uważacie? Kupować COWONA J3 czy ZEN'a X-fi?

Druga sprawa to słuchawki NAUSZNE do tego mp3. Nie jestem audiofilem, ale chce dobrego dźwięku.
1. ogólnie dobra jakość dźwięku
2. słuchawki, do których nie będzie potrzebny wzmacniacz
3. cena do 500 zł (+,-)
4. przede wszystkim do mp3 w domu i poza, na podróże itd.
5. gram też na gitarze, więc podłączałbym je też do wzmacniacza do gitary elektrycznej (priorytetem jest jednak mp3)

Jak na razie podobają mi się te:
1. ATH M-50
2. Sennheiser HD 380 PRO
3. Sennheiser PX 360
4. Sennheiser HD 555/595 (ale podobno są to słuchawki do sprzętu HI-FI i mp3 ich nie "udźwignie".

Co o tym uważacie? Jakieś inne ropozycje?

Proszę o jakieś rady osób, które znają się na rzeczy, a nie niezaspokojonych dzieci NEO!
Z góry dzięki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do player'ów nie podpowiem, bo nie jestem w temacie (od dawna używam tylko telefonu), ale z tego co się czyta to jakościowo COWON raczej zjada CREATIVE'a na śniadanie. Zresztą takie rozeznanie pewnie już robiłeś...

Co do słuchawek, nie szalałbym 500zł do MP3 to moim zdaniem zbyt wiele. Spokojnie wystarczą CREATIVE Aurvana LIVE!. Za 200zł masz słuchawki, które konkurecji mogą szukać dopiero w dziale >500zł. Dodatkowo są dość proste do wysterowania, niezbyt duże, więc nie wyglądają głupio na ulicy (pewnie zależy jak dla kogo, ale uważam, że są jeszcze akceptowalne). Dla mnie nie mają one większych wad, szczególnie jeśli popatrzymy na cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do player'ów nie podpowiem, bo nie jestem w temacie (od dawna używam tylko telefonu), ale z tego co się czyta to jakościowo COWON raczej zjada CREATIVE'a na śniadanie. Zresztą takie rozeznanie pewnie już robiłeś...

Co do słuchawek, nie szalałbym 500zł do MP3 to moim zdaniem zbyt wiele. Spokojnie wystarczą CREATIVE Aurvana LIVE!. Za 200zł masz słuchawki, które konkurecji mogą szukać dopiero w dziale >500zł. Dodatkowo są dość proste do wysterowania, niezbyt duże, więc nie wyglądają głupio na ulicy (pewnie zależy jak dla kogo, ale uważam, że są jeszcze akceptowalne). Dla mnie nie mają one większych wad, szczególnie jeśli popatrzymy na cenę.



A Sennheiser HD 555. Nówki można wyciągnąć za 200 zł, a recenzje są świetne. Tylko słyszałem, że niezbyt dobre do mp3. To prawda? Czy Cowon J3 dałby sobie z nimi radę bez wzmacniacza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, szczerze to dopiero jak się podepnie to wiadomo...

Co do Sennków to ja słuchałem 595 i 600, z tej dwójki rzeczywiście 600 trochę lepsze, ale z drugiej strony nie widziałem takie różnicy między CAL!, żeby wymieniać za taką kasę, co robi im niezłą recenzję, nie uważasz??? Poczytaj o nich i zajrzyj na forum mp3store, tam na pewno znajdziesz więcej info, niż u nas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Senki HD 555 i slucham z nich mp3 jak jade do pracy autobusem. Za odtwarzacz mp3 robi nokia 5230. Powiem ze nie jest zle. W sumie nie mam porzadnego porownania bo nie mam wzmacniacza sluchawkowego, jedynie mam Xonara DX w kompie. I powiem ze w Nokii jakos to lepiej brzmi... Choc lepiej to pojecie niedokladne. Lepiej w takim znaczeniu, ze jak jade i o czyms mysle to lepiej brzmi muzyka. Nie supiam sie na instrumencie tu, tam i tu w jakiejs czesci sceny. Zreszta w ogole w mp3 nie ma raczej mowy o takim rozmieszczeniu. Z tego co wiem te sluchawki maja 50 ohm impedancji i nokia jest je jak widac w stanie uciagnac. Powiem wiecej: graja stokroc glosniej niz oryginalne douszne sluchawki nokii.

Prawde mowiac jestem ciekaw co sluchawki dadza z siebie jak podlacze je do wzmacniacza sluchawkowego w jakims DACu bo poki co to je marnuje. Ale w takim zastosowaniu - mimo ze marnowane - daja rade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...