Skocz do zawartości

pacio94

Uczestnik
 • Zawartość

  4 203
 • Dołączył

 • Ostatnio

O pacio94

 • Urodziny 01.01.1915

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nowy wzmacniacz słuchawkowych iFi audio xCAN. Zapakowany i zaplombowany w oryginalnym pudełku, nigdy niewyciągany. Pełny opis na stronie producenta: https://ifi-audio.com/products/xcan/ https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-ifi-audio-xcan-1000mw-9320655805 CENA: 900zł mail: pacio94@gmail.com IFI-AUDIO-XCAN-wzmacniacz-sluchawkowy-bluetooth.webp
 2. Czy ktoś z tu obecnych dysponuje może gazetką z promocjami od Top HiFi? Niestety jak do nich dotarłem, to już nie mieli nawet sztuki, a chętnie bym się zapoznał z tym, co przygotowali
 3. Jadę na starej sławie Od razu dementuję, nie wymieniłem forum na lepszy model, ani nic podobnego
 4. Ja również już tradycyjnie się wybieram, formuła 3-dniowa robi się dla AS powoli niezbędnym minimum - już podobno padł rekord zarezerwowanych stoisk. Trzeba przyznać, że coraz trudniej przejść całą wystawę, zatrzymując się choćby na chwilę w każdym pokoju / przy każdym stoisku. Liczę, że uda mi się tym razem zawitać na wszystkie dni i co do spotkania forumowego, to może z góry ustalmy sobie jakiś jeden punkt (pewnie najlepiej w sobotę wieczorem)?
 5. Ja tak krótko, przynajmniej na razie. Moje osobiste objawienia: 1) Zawitałem od razu w piątek na odsłuch taśmy matki "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" do pokoju firmy Voice. Tor: Cabasse Pacific 3 SA, wzmacniacz dzielony Chord, Studer A807. Niestety sam zestaw mnie nie powalił (jakoś do tej pory Cabasse jeszcze nigdy mnie nie przekonały), ale porównanie poszczególnych źródeł było bardzo pouczające. Dla mnie: 1. szpulowiec, dalej dłuuuuga przerwa, 2. pliki (tutaj grał topowy Chord - Dave), 3. winyl (niestety nie pamiętam jaki to był gramofon) i 4. CD. 2) Aktywne kolumny (ze wskazaniem na te z rynku "pro") dają niespotykany na rynku "hi-fi" stosunek jakość/cena. Mam tutaj na myśli prezentację monitorów Focala (SM9, Trio6 BE, Solo6 BE) i premierę od Gibsona (również trzy modele: LP8, LP6, LP4). 3) STX! Rozwijają się świetnie, kolejne modele szokują wręcz jakością w śmiesznej cenie. Jeśli ktoś kupuje dziś w Polsce produkty typu "Voice Kraft", to naprawdę nie potrafię tego zrozumieć, bo mamy na swoim podwórku tanie i nieporównywalnie lepsze kolumny. 4) Devialet, mnie ta firma zadziwia. Weszli na rynek z nowatorskimi wzmacniaczami cyfrowymi, które zrobiły trochę zamieszania i zadziwiały jakością w swojej cenie (przy okazji też łatwością rozbudowy i możliwościami konfiguracyjnymi), a teraz dorzucili jeszcze dość małe kolumny aktywne (to nawet mało powiedziane, bo to w sumie cały system w głośniku), które bezpardonowo przetwarzają bas poniżej pasma słyszalnego, wcale nie są horrendalnie drogie i wzbudzają wątpliwość w sensowności budowania "tradycyjnych" kolumn (pamiętajmy, że Phantomy to pierwsze konstrukcje tego typu, więc nie oczekujmy od razu, że rozjadą wszystko co mamy dziś na rynku).
 6. Nie buczy Ci ta Yamaha? Ustawienie dodatkowo temu sprzyja.
 7. Spokojnie, Łazienkowski ruszy już w sobotę, ciśnienie jest większe niż zwykle EOT
 8. Podejrzewam, że są spore różnice w kosztach prezentacji między pokojami w Sobieskim, a salami na Stadionie i tu bym upatrywał głównej przyczyny w standardowym stłoczeniu wszystkich przy Rondzie Zawiszy.
 9. Tak, są obok siebie. Dodatkowo można je dzielić na pół, bo powierzchniowo są naprawdę spore i to może być gwóźdź do trumny, bo zakładam, że ruchome ścianki nie są najlepsze w izolowaniu dźwięku. Ściany między poszczególnymi salami są najmocniej "zaaranżowanymi akustycznie" płaszczyznami w pomieszczeniu, więc one raczej spisują się dobrze (chociaż też ciężko mi to ocenić, AS to jednak trochę inna impreza ). Z tego co pamiętam, przez drzwi też nic się nie przedostawało, a to daje nadzieje. Inna sprawa, że może wystawa będzie w innej części i całe moje dywagacje można od razu wyrzucić do kosza
 10. Ja pokładam duże nadzieje w Stadionie. Byłem w części konferencyjnej przy okazji jakiegoś "forum" i muszę powiedzieć, że akustyka w salach konferencyjnych była naprawdę dobra, mam nadzieję że to będą te same pomieszczenia
 11. Ja bym poszedł w X4100 i integrę stereo z wejściem na końcówkę mocy np. Atoll IN50SE/80SE. Potem można się zastanowić nad jakimś DACiem, chociaż 3313 to już całkiem niezły sprzęt w sumie.
 12. Po ethernecie zwykle będzie gorzej niż po USB (oczywiście wszystko to kwestia danej aplikacji). Co do programów, to z moich testów wybrałem sobie Audirvanę, ze sterowaniem faktycznie jest problem, ale krążą pogłoski, że twórcy pracują nad taką funkcjonalnością.
 13. No to wybacz clover, ale wydaje się, że spośród nas tutaj to chyba najprędzej Ty rozwiążesz to tak jak masz mieć na zajęcia. Dla mnie uniwersalne rozwiązanie dla drugiego przypadku kłóci się z logiką, ale może po prostu o czymś nie wiem.
 14. Nie chcę się stawiać w roli specjalisty od fizyki, ale z tego co mi się wydaje, to: -pierwszy przypadek może mieć uniwersalny wzór jeśli będziesz miał dużą liczbę mikrofonów (w teorii dążącą do nieskończoności), gdyż w przeciwnym wypadku trzeba brać pod uwagę przesunięcie kątowe po tym okręgu i "luki" pomiędzy mikrofonami, -drugi przypadek nie będzie miał uniwersalnych wzorów, gdyż opóźnienia będą wprost zależne od ustawienia mikrofonu, w środku okręgu będą identyczne dla wszystkich, a w przypadku dużej odległości od środka (dążącej do nieskończoności) będziemy mieli tak naprawdę powtórzony przypadek pierwszy.
×
×
 • Utwórz nowe...