Skocz do zawartości

Technics SA-DX950 + Diora WS 504B + subwoofer pasywny Sony SS-WS550


kkamis

Recommended Posts

Witam,

Wszedłem w posiadanie zestawu głośników 5.1 sony, w którego skład wchodzi subwoofer pasywny o oznaczeniu SS-WS550 (impedancja według producenta to 3ohm). Niestety mój amplituner posiada jedynie wyjście na subwoofer aktywny. W instrukcji napisali, że w takim wypadku podłączam subwoofer z przednimi złączami głośnikowymi (przyznam się, że nie do końca rozumiem o co chodzi) lub dodatkowy wzmacniacz. Jeśli chodzi o dodatkowy wzmacniacz to stoi u mnie w domu sprawna Diora WS 504B. Czy dałoby się ją wykorzystać jako ten dodatkowy wzmacniacz i jakoś połączyć w jedną całość? Jeśli tak to w jaki sposób to podłączyć?

Pomyślałem, że można by podłączyć wyjście przeznaczone dla subwoofera z amplitunera do jednego z kanałów wzmacniacza diora i do niego subwoofer. Ale niestety nie jestem specem w dziedzinie elektroniki, a nie chciałbym czegoś zepsuć w ten sposób. Pierwsza kwestia jest taka czy mogę do wzmacniacza 8ohm (w instrukcji diory niestety nie mogę znaleźć informacji o impedancji, więc przypuszczam, że tyle właśnie wynosi) podłączyć subwoofer o impedancji 3ohm (przyznam, że te 3ohm dla mnie brzmi dziwnie, ale nie ma co nie ufać producentowi)? Następnie czy mogę podłączyć głośnik tylko np. pod lewy kanał, a prawy zostawić niepodłączony? Wiem, że teoretycznie powinno to grać, ale czy nie będzie na tym cierpiał wzmacniacz?

Jeśli moje pytania są po prostu głupie lub nieodpowiednie to najmocniej przepraszam.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...