Skocz do zawartości

Yamaha ax-900


piterp22

Recommended Posts

Witam jako nowy na forum,potrzebuje opinii odnośnie tego wzmacniacza co w tytule,chciałbym go kupić, tylko jak wiadomo sprzęt ma już swoje lata i po awariach niektórzy ludzie próbujący go naprawić do tych wzmacniaczy wkładali nie takie same rezystory itp,nie chciałbym bym się naciąć na taki modyfikowany sprzęt, dlatego załączam 4 zdjęcia z jego środka,może jest tu jakiś spec i Oceni co tam w nim siedzi na podstawie tych zdjęć czy warto się pchać w takie cośicon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01446.jpg

Cytat

Witam jako nowy na forum,potrzebuje opinii odnośnie tego wzmacniacza co w tytule,chciałbym go kupić, tylko jak wiadomo sprzęt ma już swoje lata i po awariach niektórzy ludzie próbujący go naprawić do tych wzmacniaczy wkładali nie takie same rezystory itp,nie chciałbym bym się naciąć na taki modyfikowany sprzęt, dlatego załączam 4 zdjęcia z jego środka,może jest tu jakiś spec i Oceni co tam w nim siedzi na podstawie tych zdjęć czy warto się pchać w takie cośicon_smile.gif [attachment=3437:DSC00256.JPG] [attachment=3438:DSC00258.JPG] [attachment=3439:DSC00259.JPG]


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Otwierany to on był na pewno. No co wskazuje to, że jest taki czyściutki w środku jak również zarysowany od góry front i lekko przytarta góra tyłu.

Na zdjęciach absolutnie nie widać płytki przedwzmacniacza - ani tego głównego, ani gramofonowego. Są schowane pod blachami.
Mam pytanie - skąd pochodzi ten wzmacniacz - tzn. z jakiego miasta. Przydałoby się jeszcze zdjecie frontu i zadu w stanie "skręcony". To też może powiedzieć coś o histori sprzetu. Płyta główna od góry wygląda dobrze - więcej o ewentualnych lutowaniach powiedziałaby strona lewa płytki .......

Tak na oko wygląda dobrze - pamiętaj, to, że sprzęt był ewentualnie naprawiany wcale go nie dyskfalifikuje. Rzecz w tym aby ta naprawa była przeprowadzona z głową przez osobę z odpowiednimi umiejętnościami. Sam posiadam wzmacniacz CA-1000 (też Yamaha) który został w praktyce zrekonstruowany. (niby grał od początku ale w środku były cuda wianki). Czyli mój podpada pod kategorię grzebany - tyle, że wszystko co zostało wymienione zostało wymienione na oryginalne elementy a nie zamienniki.

Suma sumarum - pewnie go słuchałeś, czy nie brumi, czy kanały chodzą równo, czy przyciski się nie zacinają, potencjometry nie stzelają .......
Jeśli występuje którakolwiek z powyżej wymienionych usterek - to już trzeba się zastanowić na zakupem - zwłaszcza w odniesieniu do ceny (musisz rozstrzygnąć czy suma wzmacniacza i koszt potencjalnych napraw daje kwotę która wciąż jest dla cieie do przyjęcia).

Jeśli wszystko jest ok to o ile cena nie jest z kosmosu to może być on wart grzechu.

Tak bez słuchania to ja ci więcej ze zdjęć nie poradzę - niestety

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,Dzięki zastanawiałem się jakie kolumny mogą pasować do tego wzmacniacza żeby się zgrywały kwota około 1500 zł najlepiej używane, 18m ,raczej bardziej w strone stereo ,muzyka przeważnie trance,house,r&b,hip hop,czasem jakieś rockowe
heco metas 500 -trochę tańsze,ale podobno nie najgorzej grają i nie są drogie
Klipsch F-2 -do 2000 zł może by używke gdzieś dostał
Monitor bx 6-ciężko dostać używki ale może by znalazł
cervin vega 12df- ?

Gdyby się komuś chciało doradzić to czekam na propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AX-900 gra nieco skrajami pasma. znaczy mocny bas i co nieco uwydatniona góra.
Powinieneś poszukać czegoś co będzie głównie eksponować średnicę. To w sumie powinno dać Ci względnie wyrównane pasmo. (O ile oczywiście do tego dążysz)

Zdecydowanie unikaj kolumn tzw. "jasnych' czyli eksponujących górę.

Podłączałem kiedyś Cervin Vega (modelu nie pomnę ale były to dość starożytne skrzynki) do AX-900. Generalnie jak dla mnie było zbyt ostrawo - zwłaszcza góra szczypała po uszach.

Ogólnie - jednak staraj się odsłuchać wybrane kolumny ze swoim wzmacniaczem i repertuarem - on jest specyficzny (znaczy wzmacniacz) i nieszczególnie zestawiony może być męczący.
To dobry wzmacniacz i aby zaprezentować cały swój potencjał potrzebuje równie zacnych kolumn. Z własnego doświadczenia podpowiem, że warto rozejrzeć się za czymś co ma sporą średnicę głośnika niskotonowego i średniotonowego. .........
nie będzie to nowe ale ..... Ja osobiście celowałbym w jakieś sporych rozmiarów STARE Infinity lub Bang & Ofulsen.

Jednak nic nie zastąpi nausznego doświadczenia stąd ponownie namawiam gorąco do odsłuchu przed zakupem - w końcu to Tobie ma się podobać nie nam. Owo podobanie będzie prostą funkcją Twoich upodobań i preferencji a te pozostają i pozostaną dla nas nieznane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...