Skocz do zawartości

YAMAHA DSP-AZ1


Radi73

Recommended Posts

Witam. Mam kilka spraw i jeden problem:

1. Od dawna wiedziałem, że w instalacji elektrycznej mam jakieś skoki napięcia. Objawia się to iskrzeniem wkładając wtyczkę jakiegokolwiek urządzenia do obojętnie jakiego gniazdka. Do tej pory nie miało to wpływu na jakość odbioru w moim kinie domowym, poza tym mam listwę zasilającą niby niwelująca przepięcia? Od paru dni mam swoją upragnioną YAMAHĘ DSP-AZ1 i dzieją się dziwne rzeczy... Dokładnie objawia się to lekkim zanikiem sygnału, gdy na przykład włączę światło, ale tylko na cyfrowym połączeniu odtwarzacza DVD z procesorem. Na analogowych łączach nie ma takiego efektu, nawet gdy korzystam z programów DSP. Dodam, że wszystkie kable prądowe od dźwiękowych są dobrze odseparowane, a nawet między sobą i dźwiękowe są w miarę możliwości izolowane!!! Włączyłem już nawet słynną płytę DENSENA GOLD DeMagic, jakby troszkę pomogło - bo już nie za każdym razem efekt się powtarza... Ale to bardziej autosugestia niż prawda... Ktoś może mi doradzić co mam zrobić, za nim dobiorę się do wnętrza procesora??? Chyba mój procesor nie jest aż tak czuły na zakłócenia z sieci??? Może ktoś z Was miał podobny problem z innym urządzeniem...

2. Drugi temat dotyczy instrukcji obsługi, pytanie czy w ogóle polska wersja językowa istnieje??? Bo mam wrażenie że Audio Klan jak zwykle klientów (w tym akurat temacie) ma głęboko w d....!!! Jak ktoś ma np. kserokopię, to w rozsądnej cenie odkupię!!! Lub proszę o pomoc jak resetuje się wzmacniacz, kiedyś w DSP-A1 było to proste wtyczkę z gniazdka i po sprawie. A gdyby ktoś myślał, że nie dzwoniłem do dystrybutora to chcę go rozczarować... Może nie aż tak bardzo jak sam dystrybutor mnie rozczarował... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif

3. I pytanie ostatnie, czy ktoś coś wie na temat możliwej aktualizacji tego cacka icon_mrgreen.gif

P.S. Poza tym wszystko jest wspaniałe i znacznie, znacznie, znacznie lepsze niż w poczciwej DSP-A1 icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

AUTO-ODPOWIEDŹ na cz. 1: Przyczyna tkwiła w odtwarzaczu, problem dawno zapomniany przeze mnie. Teraz wiem, że muszę coś z tym zrobić!!! Chodzi o gniazdo DIGITAL AUDIO AUT (COAXIAL), swego czasu używałem kabla ProfiGold z zakręcanymi końcówkami i kiedy przerzuciłem się na wyższej klasy łącze QED-a, nie mogłem sobie poradzić z odkręceniem zastałej wtyczki starego przewodu. Dodam, że jest ona gładziutka jak pupa niemowlaka. No i ukręciłem zewnętrzną cześć gniazda, od tamtej pory tak wkładam na słowo honoru i działało. Do wnętrza wchodzą dwa ramionka, jedno krótsze niby nie można pomylić, ale mi się teraz udało... icon_mrgreen.gif Efektem tego było brak pętli masy i przy skokach napięcia powstawał milisekundowy zanik sygnału!!! W teście AUDIO o PIONEER DV-LX50 napisali: ,, Wyjście cyfrowe koaksjalne (audio) jest poprzedzone transformatorem dopasowującym, "trzymającym" optymalną impedancję wyjścia. Jak w hi-endzie...” Samo gniazdo niestety już nie, a szkoda bo wyjście stereo jest zdecydowanie wyższej klasy!!! Aż prosi się, by cyfrowe z równą powagą producent potraktował......... Pobożne życzenie icon_twisted.gif Coś z tym jednak będę musiał zrobić, może czeka mnie podróż do Wrocławia, bo to najbliższy serwis Pionka. Ciekaw jestem też, czy te gniazdo można zmienić na wyższej klasy, bo mam wrażenie że z optycznym stanowią jakiś moduł....?

P.S. Uff Yamaszka jest czysta jak łza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
AUTO-ODPOWIEDŹ na cz. 2: Muszę tu oficjalnie przeprosić naszego dystrybutora, choć jakość polskich wersji językowych nadal pozostawia wiele do życzenia, np. kserokopia jaką dołącza AUDIO-KLAN do YAMAHY RX-V1067...
Wracając do mojego tematu postanowiłem jeszcze raz poprosić Warszawę o pomoc i trafiłem do działu serwisu. Ten kazał napisać oficjalnego maila i w ten sam dzień otrzymałem wiadomość/odpowiedź:

,,Instrukcja kosztuje 40zł i możemy wysłać Ją Panu za zaliczeniem pocztowym”

Tak więc sukces jest, choć nie wiem jak jest wydana? Bo za kserokopię luźnych karetek, to trochę za drogo. Nic jutro zadzwonię, to się do spytam icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

P.S.1. Wyszło 40 zł + 10 zł (koszt wysyłki), daje to 50 zł za ok. 110 stron kserokopii..... nie miałem wyjścia i kupiłem....
- Teraz okazuje się, że szukają tej instrukcji, a już mija prawie tydzień i kolejny tydzień, kolejny i kolejny....... icon_sad.gif straciłem nadzieję...

P.S.2. Na szczęscie większość funkcji jest mocno intuicyjna i przede wszystkim podobna do obsługi DSP-A1. Są jednak dodatkowe ciekawe opcje, które nie do końca rozumiem....A mama mówiła ucz się języków icon_redface.gif . Na szczęście wszystko to przysłania doskonały dźwięk!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...