Skocz do zawartości

Yamaha Rx-v577 oraz Panasonic Tx-48as640e


Recommended Posts

Wpierw, jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich tutaj icon_wink.gif Przejdźmy jednak do rzeczy:

Niedawno kupiłem Yamaha Rx-v577 oraz Panasonic Tx-48as640e. Używam ich w parze, lub dodatkowo z laptopem.
Po wielu kombinacjach udało się sprawić, że wszystko działało. Niestety - bardzo niestabilnie. Czasem, np po wyłączeniu ampli, dźwięk przestaje działać i trzeba się napocić strasznie - trochę wręcz w ciemno - żeby jakoś go przywrócić. Czasem znów obraz nie przechodzi. Nawet nie wiem za bardzo od czego to zależy. Czasem z laptopa dzięk gra, ale z TV już nie. Teraz na przykład nie mogę przywrócić obrazu ani dźwięku, nie pomaga resetowanie wtyczką, które czasem wcześniej pomagało. Połączenia wyglądają tak:

TV port HDMI2 z ARC <-----HDMI----> AMPLI port HDMI OUT
AMPLI port HDMI 3 <-----HDMI---- Laptop

Oczywiście w TV ustawione input na AV->HDMI2(ARC), w Ampli HDMI3 z laptopem lub AV4 (fabryczne ustawienie dla HDMI OUT) bez laptopa.
Sterowanie ARC włączone.

Z innych dziwnych rzeczy: po optycznym ani razu mi się dzwięku na ampli nie udało uzyskać, jedynie na HDMI ARC.
Ustawienia obrazu na TV sobie lubią szaleć: raz mam wszystkie opcje, raz tylko część opcji. Ale to już może być całkiem osobna kwestia.

Jakieś nakierowanie co robić?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...