Skocz do zawartości

Wzmacniacz basowy modyfikacja


Recommended Posts

Witam
Chciałbym prosić o poradę. Skonstruowałem na swój użytek wzmacniacz składający się z http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-133...larna-100W./128 oraz http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-152...y-basowej.-/150. Chciałbym do tego zestawu dodać możliwość:
- wpięcia się sygnałem z np mp3/telefonu (przez jacka),
- dodanie pętli efektów (czy wystarczy "wpiąć" się pomiędzy wzmacniacz i przedwzmacniacz?)
- wyjście na słuchawki
Proszę o w miarę "łopatologiczne" wytłumaczenie.
Pozdrawiam
P.S. przy odłączeniu kabla z gniazda Jack pojawia się buczenie, w jaki sposób mogę to zniwelować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam


- wpięcia się sygnałem z np mp3/telefonu (przez jacka)


Czułość wejściowa układu stopnia końcowego pozwala raczej na podłączenie źródła sygnału tego typu bezpośrednio na wejście układu, potrzebny był by jedynie mechaniczny selektor (najtaniej) którym mógłbyś przełączać źródło.

- dodanie pętli efektów (czy wystarczy "wpiąć" się pomiędzy wzmacniacz i przedwzmacniacz?)


To zależy od tego jak będzie wykonany taki układ, ale najczęściej jest tak jak mówisz.

- wyjście na słuchawki

Wyjście słuchawkowe możesz podłączyć do wyjścia stopnia końcowego dobierając odpowiedni rezystor, taki zabieg jest powszechnie stosowany we wzmacniaczach hi-fi nawet dziś, spójrz na schemat dowolnej konstrukcji np. niech to będzie denon pma-560, aby zobaczyć jak tego typu obwód jest wykonany.

P.S. przy odłączeniu kabla z gniazda Jack pojawia się buczenie, w jaki sposób mogę to zniwelować?

Błędne prowadzenie masy, lub jej całkowity brak, trzeba się przyjrzeć jej prowadzeniu.

Dostałeś do tego kitu jakąś dokumentację zawierającą schemat elektryczny układu (wzmacniacz mocy ?) chętnie bym go zobaczył a przy okazji powiedział ci, czy gra jest warta świeczki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...