Skocz do zawartości

Opłacalność wymiany słuchawek Creative SB Tactic3D Sigma


Recommended Posts

Cześć!

 

Przez ostatnie dwa lata korzystałem z słuchawek Creative Sound Blasters Tactic3D Sigma. Z powodu problemów z odczepianym mikrofonem w ostatnim miesiącu gwarancji zostały wymienione na nowe, a gwarancja przedłużona na kolejny rok :D Nie otwierałem ich, są fabrycznie zapakowane przez producenta. Nowe kosztują obecnie od około 200zł (ja kupiłem je dwa lata temu za 180, chętnie się dowiem skąd ta wyższa cena?!).

Mógłbym je sprzedać (zapewne ~200zł, w końcu nówki z roczną gwarancją) i dopłacić do max 300zł, ale nie chcę niepotrzebnie przepłacać.

Słuchawki służą głównie do:

  • Komunikacji: Skype i Discord, najczęściej w połączeniu z grami
  • Gier: wszelkiego rodzaju, ale nie potrzebuję żadnych feautcherów - radzę sobie równie dobrze na Sigmie i na dousznych do telefonu. Zależy mi jednak na jakimś odwzorowaniu dźwięku 3D.
  • Muzyki: metalcore, powermetal, heavy metal, rock: najczęściej zespoły typu Bullet For My Valentine, Powerwolf, Iron Maiden czy różności z lat 80. i 90.

 

Jeśli chodzi o nowe to koniecznie nauszne z dużymi muszlami i z chowanym (nie odczepianym jak w Sigmie!) mikrofonem. Typ zamknięte/półotwarte/otwarte jest mi w zasadzie obojętny, będę z nich korzystać tylko w pokoju, aczkolwiek fajnie, gdyby nie było wszystkiego słychać dookoła. Fajnie też gdyby w przypadku ustawienia na 100% głośności mogły działać jak małe głośniki :)

 

Obecnie korzystam z bardzo starych głośników Technics SE-HD350 i to na nich spędzam większość czasu. Dźwięk jest dla mnie ok, ale wiem, że może być lepszy.

Moja zintegrowana karta dźwiękowa to Realtek ALC-1150 z płyty MSI Z97-G45 GAMING.

 

Liczę na Wasze rady czy warto wymienić na nowe i jeśli tak to jakie ;)

Edytowano przez marcolo2307
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...