Skocz do zawartości

Doradztwo przy zakupie


Cossi

Recommended Posts

Jako ze to mój pierwszy temat i jestem tutaj nowy chciałbym wszyskich powitać. Mam nadzieje ze jako nowo zainteresowany tematem znajdę tu wiele ciekawych informacji i ktoś doświadczony będzie chciał mi wskazać kierunek w którym można sie udać. 

Na chwile obecna próbuje skompletować pierwsze stereo. Stoi u mnie od pewnego czasu zestaw 5 głośników Qadral serii Ascent z amplitunerem Yamacha RX-A820 ale z mojej perspektywy gra to fatalnie. Na szczęście nie jest tak naprawdę mój i nie zamierzam popełnić takiego błędu za taka kasę. Odczytałem sie już ze dla mnie jednak zdecydowanie będzie lepsze stereo i taki zestaw zamierzam zakupić . 

Moze zacznę od wzmacniaczy jakie mnie interesują ponieważ tego zakupu chce dokonać na dniach. Faworytem do tej pory był NAD C388 ale teraz poważnie myśle o Magnat RV3. Nad jest bardzo uniwersalny i ma już Daca (1600€) ale wczoraj oglądałem Magnata i bardzo mi sie spodobał poza tym mam okazje dostać sztukę z ekspozycji za 1200€ co jest również nie do pogardzenia  wiem ze to zupełnie inne konstrukcje i inaczej grają ale może jak zaraz sie trochę rozpisze o kolumnach ktoś coś  będzie mógł doradzić.

A wiec kolumny, to sa takie propozycje które sa w miarę łatwe do posłuchania w mojej okolicy bo wszystkie w promieniu 50 km. Inne raczej nie wchodzą w grę ponieważ sa albo za drogie albo nie ma możliwości odsłuchu.

A wiec moje propozycje, typy;

1. Teufel Definion 5

2.Canton Vento

3.Dali Opticon

4.B&W 683

5.Heco Clean

wszystko poza Teufel kosztuje od 1400 do 1600 euro za pare a teufel koło 2700€ za pare ale mogę dostać używki ponieważ sa w okolicy do sprzedania.

Pozostaje jeszcze pytani czy do wyżej wymienionych wzmacniaczy nie powinienem szukać czegoś grozszego, ewentualnie pomyśleć o tańszych wzmacniaczach.

Prawda jest taka ze im więcej czytam na ten temat to wiem mniej i zdecydowanie potrzebuje pomocy, zapewne pomocne będzie ze zamierzam to ustawić w kuchni połączonej z salonem o powierzchni 45 m2 o prostokontnym układzie. Słucham głównie różnych odmian Rocka trochę alternatywy czasem zdazy sie muzyka klasyczna.

Pozdrawiam Lukasz

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...