Skocz do zawartości

zakup taniego zestawu


platinium

Recommended Posts

Serdecznie witam jako ze jest to moj pierwszy post.



Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze jestem TOTALNIE niedoswaidczony jezeli chodzi o swiat audio. Marki urzadzen,same urzadzenia - to dla mnie poki co czarna magia ktora probuje pomalutku zglebic ale czytajac kolejne faq'i coraz bardziej mi sie wszystko miesza przez co zupelnie sie w tym gubie:(Dlatego mialbym kilka garacych prosb(w sumie to nie jestem pewien czy pisze w dobrym miejscu)

1.Od zawsze marzyl mi sie jakis zestaw tylko i wylacznie do sluchania jednakze mam znacznie ograniczony budzet(rzedu ok.3tys)za ktore chcialbym kupic kolumny, wazmacniacz lampowy(najlepeij z yjsciem na gramofon) i odtwarzacz cd. Jest w ogole mozliwosc sklepienia zestawu za takie pieniadze? Nie liczy na jakiekolwiek fajerwerki a na czyste brzmienie i dobra dynamike.

2 Jezeli ktos mialby na tyle sily zeby wytlumaczyc mi podstawy podstaw(;P) to bylbym niezmiernie wdzieczny


Z gory dziekuje za odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz w krainie sprzetu lampowego nie posluchasz sobie kazdego rodzaju muzyki a napewno nie zrobisz tego bardzo glosno (chyba ze nie lubisz). nastepnie dobor sprzetu towarzyszacego tez zabiera troche wiecej czasu... no i wzmaki lampowe nie naleza do tanich wiec moze byc problem z Twoim budzetem.

w Twoim przypadku jezeli jestes pocztkujacym milosnikiem audio radzilbym sie zaopatrzec w zmacniacz tranzystorowy i do tego dokupic reszte.

oczywiscie rodza sie pytania w jakim pomieszczeniu bedzie to wszystko ustawione, czy sprzet ma byc nowy czy moze byc uzywany i na koniec jakiego rodzaju muzyki sluchsz. te wszystkie informacje pomoga nam w pomocy Tobie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie icon_smile.gif

w gruncie rzeczy domyslalem sie ze niestety nic nie bedzie z wzmacniacza lampowego....jednakze nie zalezy mi tez na naprawde glosnym zestawie.najwazniejsze zeby gral czysto i mial(jak wspomnialem wczesniej) dobra dynamike.nie musi to byc nowy sprzet tyle zeby sie nie rozpadl po miesiacu. pomieszczenie jest naprawde male(dlatego nie zalezy mi na aby gral glosno)o wymiarach mniej wiecej 5x3.slucham starszych rockowych kapel(typu the doors,pink floyd,bauhaus,rolling stones,jimi hendrix itp.....tj.klasyke rock'a)i zalezy mi na sprzecie ktory by jak najwierniej oddawal brzmienia owych kapel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...