Skocz do zawartości
Nibysukces

Kupno nowych słuchawek do 600zł

Recommended Posts

Witam 

Po dłuższym słuchaniu muzyki na swoich słuchawkach (meizu ep52 i creative sound blaster tactic3d fury) stwierdziłem że dzwięk mnie już nie satysfakcjonuję i chciałbym kupić coś lepszego. Po jakimś czasie podczas poszukiwań natknąłem się na słuchawki IEM a szczególnie na ten model: https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mee-audio-pinnacle-px-iems

Co o nim sądzicie ? Czy warto kupować iem'y czy lepiej jakieś ze zwykłymi przetwornikami ? Jak tak to jakie do jakiś 600 ?

Edytowano przez Nibysukces

To są nic innego jak MEE audio Pinnacle P1, wyprodukowane na potrzeby Massdrop. P1 mają metalowe kopułki, te z Massdropa plastikowe i kosztują połowę ceny oryginałów. https://allegro.pl/mee-audio-pinnacle-p1-flagowy-model-i7530690840.html                                                                                                                                                           W brzmieniu nieco się różnią, ale ogólnie to bardzo dobre doki. Z tym, że one są dość prądożerne i potrzebują niestety przenośnego wzmacniacza, żeby w pełni wykorzystać ich potencjał.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza technics su-v45a więc wydaje mi się że z tym problemu nie będzie . Opłaca się dopłacić za P1 czy lepiej szukać czegoś innego w tej cenie ?

2 minuty temu, Nibysukces napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza technics su-v45a więc wydaje mi się że z tym problemu nie będzie . Opłaca się dopłacić za P1 czy lepiej szukać czegoś innego w tej cenie ?

One mają grać tylko w domu, czy będą noszone również na zewnątrz? 

Głównie w domu i też podczas podróży. Jak byłaby potrzeba mógłbym też dokupić jakiś przenośny wzmacniacz.

Apropo materiału z którego z którego są wykonane mee px : 

"The material of the earpieces. The earpieces are still a Zinc alloy, no changes there."

Powiem Ci tak, miałem je na testach (P1 oryginalne) i gdyby nie nie to, że potrzebują więcej prądu na pewno by zostały u mnie na dłużej. W cenie z Massdropa na pewno warto je brać. Dźwięk naturalny, nie meczący o ładnych barwach, duża scena, wygodne i dobrze wykonane. Wzmacniacz słuchawkowy naprawdę wynosi te słuchawki dużo wyżej, więc warto o tym pomyśleć w przyszłości.