Skocz do zawartości

Amplituner + 5.0 do 2000


5ajmoN

Recommended Posts

Witam!
Jak wiele osób przede mną, zwracam się z prośbą o konstruktywne ;) opinie i rady wyborze KD.
Specyfikacja:
1. Pomieszczenie - 4x3 metry (krótsza ściana jest frontową, całość jest fragmentem pomieszczenia 4x7)
2. Do filmów / muzyki (rock, punk, ale też coś lżejszego), z niewielką przewagą tego pierwszego
3. Zestaw nowy (nie mam cierpliwości w polowaniu na używane)- amplituner + kolumny 5.0 (z uwagi na pewne "okoliczności" kolumny muszą być czarne)
4. Cena 2000 złotych i ani złotówki więcej (więc uprzejmię proszę o nie umieszczanie uwag "lepiej dołożyć 200 złotych do...")
5. Od sprzętu oczekuję wszechstronności i przyjemnego brzmienia (nie uważam się za audifila, a wręcz odwrotnie - percepcję dzwięku mam na poziomie "słyszę, że grają")
6. Wstępny wybór ampli (wraz z cenami)
a. HK 147 (1200)
b. Yamaha 661 (1200)
c. Denon 1708 (1100)
d. Onkyo 506 (1000)
e. Denon 1508 (900)
f. Yamaha 461 (750)
7. I kolumn
a. Koda 702 (1200)
b. Quadral Quintas 500 (1000)
c. Koda 707 (800)
d. Jamo 416 (750)

Co z powyższego najlepiej do siebie pasuje (spełniając wymagania budżetowe). Mi rozsądnym wydaje sie połączenie Onkyo + QQ 500, ale czekam też na inne propozycje i rady.
I tak się bez odsłuchu nie obejdzie, ale wstępnie warto posłuchać opini innych
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Podobny problem miał miesiąc temu mój kumpel. Wybrał amplituner Samsunga (nie pamiętam jaki model) z Quadral Quintas 500.
Na Twoim miejscu wybrał bym do szeregu odsłuchów HK 147, Onkyo 506 i Yamahe 461, z Quadralami właśnie. Wybierz sie do salonuaudio i poroś o takie zestawienie. Wydaje mi się że HK był by najlepszym rozwiązaniem.
I nie mówię tego tylko dlatego, że sam mam HK247 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Właśnie w kierunku QQ się kieruję.
Z drugiej strony miałem dzisiaj okazję posłuchać JAMO 416 w jednej z sieci (podłączonych do jakiegoś Pioniera) i muszę przyznać, że z wystawionych tam zestawów (m.in. z tego co kojarzę JAMO 406, Jakaś tania KODA, WHARFEDALE, TANNOY, M-AUDIO) ten mi najbardziej wpadł w ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...