Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do wielkości pomieszczenia


Andy05

Recommended Posts

Szukam po forum informacji na temat doboru wzmacniacza do wielkości pomieszczenia...

Jakiś czas temu zacząłem wchodzić po latach w świat dźwięku. I apetyt rośnie. 

Stan na dziś - pomieszczenie ok. 70 m2, część odsłuchowa ok. 25 m2.

Kolumny - Dali Oberon 7, gramofon Technics Sl-5310 + Ortofon blue, amplituner Yamaha rx-797  (planuję go zmienić na wzmacniacz i dokupić tuner - i tu jest problem - to, co biorę pod uwagę to LUXMAN (lata 80 - o ile to ma jakiekolwiek znaczenie dla moich rozterek) o mocy wyjściowej 50 W przy impedancji 8 ohm) - mogę go posłuchać przed zakupem ale nie mogę go przytargać na testy domowe.

Mam też deck, cd - ale one nie stanowią kryterium, bo ich zmiana mnie nie stresuje, bo słucham głównie radia i winyli. CD z kolędami lub kaset "z epoki pirata" mogę dla fantazji posłuchać na czymkolwiek.

Proszę o info (bo kolumn na razie nie zmieniam - roczne sztuki, jestem zadowolony) - czy ich 6 ohm to problem?

Sprawa druga czy te 50 W (do normalnego słuchania, a nie dyskotek) w takim dużym pomieszczeniu wystarczy czy muszę mieć więcej? A może wystarczy mniej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...