Skocz do zawartości

Sony DAV-IS50


biaand

Recommended Posts

Cytat

Czy to ten z maleńkimi jak kosteczki głośnikami?



Generalnie nie jestem zwolennikiem systemów kina z jednego pudełka, gdyż najczęściej nie ma możliwości zmiany ich konfiguracji i zapewne ten system też tego nie umożliwia. Z czasem gdy dźwięk tego systemu przestanie Ci wystarczać (a może to nastąpić wcześniej niż myślisz) chciałoby się zmienić kolumny, a to nie jest takie proste z racji specyficznego zestrojenia takich zestawów.
Miałem system Sony o podobnej konfiguracji i właśnie on mnie takim zestrojeniem zaskoczył. Z racji tego, że maleńkie kolumienki nie są w stanie przenosić częstotliwości bliskich basom, w takim zestawie rozszerza się zakres częstotliwości przenoszonych przez sub, czego następstwem jest pewnie kiepska jakość dźwięku.
Drugi problem, to trwałość takiego zestawu. Gdy tylko popsuje się laser odtwarzacza (z reguły po kilku latach użytkowania) właściwie cały sprzęt jest do wyrzucenia.
Za podobne pieniądze kupisz zestawy złożone z separowanych elementów, które takich problemów nie stwarzają.
Oczywiście jeśli jesteś zdecydowany na system z jednego pudełka, to lepiej rozglądnij się za systemami, które nie mają ograniczeń konfiguracyjnych, co najczęściej oznacza możliwość wyłączenia kanału suba i przekierowanie jego sygnału do kolumn przednich. Kiedyś było to możliwe np. w systemach Philipsa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...