Skocz do zawartości

Akustyką u początkującego


Paweł Kusy

Recommended Posts

Witam. Kilka dni temu kupiłem pierwsze swoje stereo i proszę o kilka porad co do akustyki. Pomieszczenie kształt L frontowa ściana 5m prawa to praktycznie same okna z drzwiami balkonowymi 3,85m, lewa 4,80m tylna to 3,90m.

W tym roku zamiast wyjazdu wakacyjnego będzie raczej remont i zastanawiam się nad tapetami w tym właśnie pokoju. Na chwilę obecną nie doklejałem żadnych paneli akustycznych. W sumie nie jest chyba aż tak bardzo źle z akustyką pomieszczenia. Przy ustawieniu bez dogięcia w stronę odsłuchu dźwięk odrywa się od kolumn, stereo chyba też jest ok. Bas w większości zostaje w pomieszczeniu, jedynie w kuchni jest go nieznacznie więcej. Kolumny ok 50cm od ściany, przy cichym słuchaniu bas zanika ale  tylko w momencie kiedy ustawiłem za kolumnami poduchy z sofy. Bez nich przy cichym słuchaniu basu jakby trochę więcej. Jeśli chodzi o głośniejszą muzykę to z poduchami jest przyjemniej. 

Ogólnie w moim odczuciu nie jest tragicznie ale jakaś korekta się przyda

IMG_20200403_231300_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...