Skocz do zawartości

Cambridge CXA + CNX problem z magistralą sterowania i podłączeniem


emwu71

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam  być może błahy problem z moim nowym sprzętem audio, ale nie daje mi on spokoju.

Posiadam Monitor Audio Bronze 6 ze wzmacniaczem Cambridge cxa60 oraz odtwarzaczem sieciowym cxn v1. Wszystko gra pięknie, ale

mój problem dotyczy prawidłowego podłączenia wzmacniacza z transportem i sterowania nimi.

Wzmacniacz jest podłączony z odtwarzaczem za pomocą złącz control bus ( kabel rca)

Uruchomienie wzmacniacza jednocześnie uruchamia odtwarzacz. Wyłączenie – analogicznie wyłącza cxn. Tak ręcznie, jak i pilotem.

Jednak w drugą stronę to nie działa. Chciałbym aby cxn uruchamiając się włączał również wzmacniacz, gdyż w ten sposób można sterować całością za pomocą aplikacji stream magic.

Przejrzałem instrukcję CXA oraz CXN i jest tam wyraźnie napisane, że jest taka możliwość podłączając odwrotnie przewody.

U mnie w tym podłączeniu jednak nic się nie dzieje. Wzmacniacz się nie wybudza. W chwili obecnej podłączenie control bus przewodem wzmacniacz in- odtwarzacz na out - nie wybudza się wzmacniacz mimo informacji w instrukcji obsługi. Podłączenie odwrotnie. Wzmacniacz out- odtwarzacz in działa ok. Wzmacniacz wybudza i wyłącza transport jednak nie tak miało być , gdyż nie da się zdalnie tego obsługiwać.

Czy możliwe, że jest coś uszkodzone w tych wtykach, lub urządzeniach itp. (próbowałem na 2 różnych kablach) czy po prostu jestem za głupi i robię coś nie tak ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytować swój poprzedni post więc dodaję kolejny pod sobą, ale problem został rozwiązany.  Być może przyda się to komuś na przyszłość, tym bardziej, że obie instrukcje wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego nic  nie piszą, że jest to warunek konieczny.

Problem tkwił w aplikacji sterującej stream magic/ obok hub funkcja urządzenia, dalej opcje , następnie magistrala sterowania/ zmienić z odtwarzacz lub z wyłączone na wzmacniacz. Inaczej nic nie działa poprawnie.

 

Temat można zamknąć, usunąć wedle uznania.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...