Skocz do zawartości

Unitra Tonsil ZGZ-10/1 - renowacja


Recommended Posts

Witam serdecznie, jestem posiadaczem kolumn Unitra Tonsil Zgz-10/1 i chciałbym się zabrać za ich renowację. 
Jedna kolumna jest w całości w oryginale, a w drugiej niestety pękła membrana w niskotonówce - GDN 16/10 ( przy okazji - poszukuje takiego głośnika, temat w dziale kupię).
Po otwarciu tych kolumn nie dało się nie zauważyć, że pianka/gąbka w środku całkowicie skruszała i jak można się domyślić nie spełnia już swojej funkcji.
Tutaj pojawią sie pierwsze pytanie - czym wyłożyć takie kolumny w środku? 🙏 maty alubutylowe, wata, wełna?
Docelowo, co dokładnie chciałbym zrobić? Najpierw zająć się aspektem technicznym, czyli:
-odpowiednio wytłumić kolumny
-dołożyć oryginalny głośnik niskotonowy do drugiej kolumny
-sprawdzić, czy wszystkie przewody są w dobrym stanie i ewentualnie wymienić te które trzeba.
Wizualnie( o dziwo kolumny po tylu latach są dalej w dobrym stanie):
- wyprać maskownicę środkiem do tapicerki z nadzieją, że się nie rozleci 🤪
- odmalować troszkę jakąś lakierobejcą bezbarwną

Mam również oryginalny amplituner Unitra Diora Amator 2b i jego chyba oddam gdzieś do serwisu, bo jest tam jakiś problem z potencjometrami.
Myślałem też, żeby może jednak wybrać inne źródło, ale nie mam tutaj za bardzo pomysłu, co by się dobrze zgrało z tymi kolumnami i tutaj liczę na waszą pomoc 🙏🙏🙏
Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady i wskazówki.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...