Skocz do zawartości

Aune X1S z Yamaha hs5


Dominik Maj

Recommended Posts

Witam!
Na wstępie chciałem się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, mimo że czytuję tutejsze posty. Dłuższy czas temu zakupiłem sugerując się różnymi opiniami dac+amp Aune X1S (bez pro). Było to na potrzebę wysterowania moich Beyerdynamics DT770 Pro (250ohm) z czym spisuje się to (moim zdaniem) świetnie.

Jak zapewne wiadomo - wraz ze jedzeniem rośnie apetyt. Idąc tym tropem zacząłem poszukiwać monitorów na moje biurko. Koniec końców wybrałem się do sklepu audio, odsłuchałem wspomnianych w tytule Yamaha HS5 i stwierdziłem że to jest to, co mi się podoba (chyba jestem fanem tej marki, ponieważ ampli i 5.1 (NS777...) również mam od nich i jestem zadowolony). Wróciłem do domu, znalazłem w okolicy używki w satysfakcjonującej cenie i..... No właśnie "i". Zacząłem myśleć w jaki sposób je podłączyć. Przy moim biurku używam komputera stacjonarnego z którego USB leci do Aune a tam oczywiście do słuchawek. Mam na nim RCA out, ale nie mam pojęcia jak to się zachowa. Czytałem że RCA będzie działało po odłączeniu słuchawek, ale nie będę miał możliwości regulacji głośności bezpośrednio z samego daca/wzmacniacz ponieważ o ile mi wiadomo na RCA out nie ma wzmacniacza (jest PODOBNO tylko na wyjściu słuchawkowym jack). W jaki sposób będzie się wszystko zachowywało i czy będę zmuszony tylko i wyłącznie do regulacji głośności w mikserze głośności na komputerze?

Moi mili - jak rozwiązać tą sytuację żeby nie być stratnym? Zmiana Aune? Odrzucenie tych monitorów i kupienie takich z regulacją głośności (jeśli tak, to jakie?)? Podłączenie HS5 w jakiś inny sposób, bezpośrednio do komputera przez jacka? Dokupienie czegoś ekstra do zestawu?

 

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję że nie złamałem żadnego z punktów regulaminu (z którym oczywiście się zapoznałem 😃)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...