Skocz do zawartości

RHA - Alternatywa


Recommended Posts

Cześć,

Pewnie większość osób z branży audio zna tego szkockiego producenta słuchawek - RHA. Z nie wiadomych mi przyczyn, większość ich modeli została wycofana z produkcji.

Swego czasu miałem ogromną przyjemność delektować się muzyką na dokanałowych słuchawkach RHA MA650 (przewodowe) a gdy padł w nich kabel, przeniosłem się na model MA390 które nie wiele odstępowały jakością brzmienia od tamtego modelu. Niestety to chyba jakaś typowa przypadłość u tego producenta, ponieważ w 390 też padł mi kabel po ok. 2 latach użytkowania. Dzisiaj już nie ma opcji znaleźć w sklepach żadnego z wymienionych modeli, wobec czego zacząłem poszukiwać alternatywy dla tych modeli i trafiłem na aktualnie używane Final e3000c.

Jednak brakuję mi w nich trochę tego brzmienia jakie miałem w słuchawkach RHA. Dlatego założyłem ten wątek, żeby zapytać czy może ktoś z Was miał przyjemność użytkowania wymienionych słuchawek RHA i jest wstanie polecić alternatywny model który w dużym stopniu miałby podobny charakter brzmienia?

Dodam (bo myślę że to może pomóc) że moim głównym źródłem jest smartfon (Galaxy s10). Jeżeli chodzi o gatunki muzyczne, to przemieszczam się głównie w rapie, r&b z dodatkiem rocka. W RHA bardzo ceniłem sobie świetnie wywarzone brzmienie basu i tego też szukam w alternatywnych modelach.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Edytowano przez Lil_Jack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...