Skocz do zawartości

Sony DAV - DZ280 + LG 60UJ634V - ZD


damian7596

Recommended Posts

Cześć,

Piszę z prośbą o pomoc w sprawie podłączenia zestawu AV Sony DZ280 do telewizora LG 60UJ634V - ZD.
Interesuje mnie przesłanie dźwięku z tv (YouTube, Netflix itp.) do amplitunera. Z tego co udało mi się dowiedzieć niemożliwym jest uzyskanie tego efektu poprzez HDMI, gdyż w Sony jest tylko HDMI OUT. Podjąłem próbę zastosowania konwertera sygnału cyfrowego na analogowy lecz to nie zadziałało. Być może popełniłem przy tym jakiś błąd.
Zestaw jaki zastosowałem to konwerter CS8416 oraz kabel SCART na 3 RCA z przełącznikiem IN/ OUT.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam ;)

1639921245885.jpg

1639921245893.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2021 o 14:43, damian7596 napisał:

Podjąłem próbę zastosowania konwertera sygnału cyfrowego na analogowy lecz to nie zadziałało. Być może popełniłem przy tym jakiś błąd

Według mnie, połączenie: SCART - 2RCA - konwerter OUT i później  konwerter optyczny - TV optyczny powinno zadziałać.

Ze scarta tylko biały i czerwony wykorzystujesz. Do TV dodatkowo kabel HDMI do połączenia.

W jakiej kolejności to miałeś podłączone zaczynając od Sony?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

Według mnie, połączenie: SCART - 2RCA - konwerter OUT i później  konwerter optyczny - TV optyczny powinno zadziałać.

Ze scarta tylko biały i czerwony wykorzystujesz. Do TV dodatkowo kabel HDMI do połączenia.

W jakiej kolejności to miałeś podłączone zaczynając od Sony?

Piotr

Zaczynając od Sony: Scart -> 2RCA czerwony i biały do OUT konwertera -> kabel optyczny z IN konwertera do TV.

Wiem, że SCART jest OUT tylko zastanawia mnie po co jest tryb TV skoro nie można do niego przesłać dźwięku. Na jednym z forów wyczytałem, że po podłączeniu SCART - SCART z telewizorem działało wszystko normalnie. Niestety nie mam jak sprawdzić tej opcji.

Edytowano przez damian7596
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...