Skocz do zawartości

ROTEL RA-820 BX3


Cichy51

Recommended Posts

Cześć

Chciałbym się zapytać czy ktoś miał kontakt ze wzmacniaczami Rotel z tej serii. Słuchałem systemów z innymi wzmacniaczami tej marki ale nigdy tego i pokrewnych. Jaka jest jego charakterystyka? 
To jest to ogłoszenie z Allegro, cena 500 PLN, jeszcze przed negocjacjami 😉
Jestem ostatnio trochę spłukany, po remoncie ale chciałbym odtworzyć nowy (może być używany :)) ) system stereo. Nawet jeżeli ten wzmacniacz miałby mi służyć tylko przez rok (może zdążę wrócić do żywych) to byłby to dla mnie i tak jakiś krok naprzód.
Obecnie słucham muzyki z zestawu - Marantz cd6006, amplituner KD Marantz SR-7000 i monitorki Emotiva Airmotiv B1+. Jest miło, jak na wielokanałowy amplituner to SR 7000 radzi sobie całkiem dobrze, naprawdę słyszałem już kilka stosunkowo nowych systemów znanych firm ( może tych mniej hi endowych) i nie było się czego wstydzić. Ale ten Rotel zapadł mi głęboko w pamięci - RA 972, RA 02, RA 11, RA 14... ale na rynku wtórnym nie znalazłem niczego w sensownej (i stosunkowo niskiej,) cenie. 
Słucham szeroko pojętego jazzu, od Coltrane'a po Millera, muzyki klasycznej - ale raczej małych składów a nie wielkiej symfoniki, instrumentów solo. To jest podstawa czyli 75 % moich odsłuchów. Nie pogardzę jednak dobrym.. łagodnym rockiem, pop, soul, nawet techno jak np.. Felix de Housecat  czy elektroniką w rodzaju Kraftwerk. Ale skupmy się przede wszystkim na dwóch pierwszych, na jazzie (który wcale nie musi być łagodny, np. fusion gdzie bywa już ciężko) i na klasyce, co nie oznacza że wyrzekam się solidnego basu.

Reasumując - czy to się opłaca (500 PLN), czy ten model Rotela (nawet jeżeli będzie to tylko ,chwilowy ersatz) da mi trochę radochy czy ktoś w ogóle miał styczność, słuchał wzmaków z tej serii? Odsłuch u sprzedającego odpada, to drugi koniec Polski. Po prostu zobaczyłem nazwę bliskiej mi marki i niską cenę, stąd ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi  - Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...