Skocz do zawartości

Heco aurora 700 czy Q acoustics 3050i set?


Maykel

Recommended Posts

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Maykel, możemy jeszcze jakoś pomóc?

Piotr

Witam.

Podsumowując mój wątek wymiana kolumn dała więcej szczegółów i przestrzeni bas wydaje się być nieco słabszy niż na poprzednich kolumnach ale jest bardziej punktowy, szybszy. To tak na szybko bo kolumny jeszcze nie wygrzane. I podłączone pod amplituner kina. Więc napewno mają większy potencjał. Biorąc pod uwagę wszystkie opcje ciekawym rozwiązaniem jest amplituner z wyjściem Pre Out na fronty ale wspomniany wcześniej Marantz sr 5015 to wydatek ok. 5k a do tego należy doliczyć jeszcze końcówkę mocy. Także w moim przypadku najsensowniejszym wyjściem będzie rozdzielenie systemu i zakup Magnata mr780 do stereo. Ale najpierw muszę sprzedać poprzedni zestaw kolumn. Jakby co są jeszcze na gwarancji 😉 No i doszedłem do wniosku że muszę zmienić układ funkcjonalny salonu bo obecne rozmieszczenie kolumn jest dalekie od optymalnego. A zawsze wychodzę z założenia że albo coś robić dobrze albo wcale.

Aha zapomniałem zapytać o ewentualny streamer sieciowy do Magnata. Czy coś takiego jak Wiim mini lub Audio pro link1 wystarczy? Chyba że coś innego w podobnym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat ponieważ mam możliwość sprzedaży moich wcześniejszych kolumn tj. zestawu Wilson Raptor 7/1/vokal ale kupujący chce je nabyć wraz z amplitunerem avr x1500h który gra obecnie z kolumnami Q acoustics 3050i set. I teraz mam pytanie czy warto pozbywać się tego amplitunera przy obecnych cenach elektroniki? Bo jeżeli miałbym coś kupić to pasuje jakiś model oczko w górę. Biorę pod uwagę Yamaha RX-v6a lub tsr-700 oczywiście zakup za granicą bo u nas nie ma lub Denon x2700h albo jakiś nowy amplituner Pioneer. Czy odczuje wyraźną poprawę po zmianie? I który będzie najlepszym wyborem. Czy lepiej dać sobie spokój z wymianą że względu na ceny i problemy z HDMI 2.1 nowych sprzętów.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedzieć co masz na mysli mówiąc wyraźną.

seria 2000 gra lepiej niz 1000 w Denonie.

Yamaha seria 6 to odpowiednik X 2700 gra dobrze. Ma fajne ustawienia. Ale to inny dzwiek. Jasniejszy, szybszy, bardziej rozdzielczy, z szybszym basem.

Podobnie Pioneer 935 czy Onkyo 6100. Ale moim zdaniem warto.

Denon tez się pojawia na Amazonie w niższych cenach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ciezko powiedzieć co masz na mysli mówiąc wyraźną.

seria 2000 gra lepiej niz 1000 w Denonie.

Yamaha seria 6 to odpowiednik X 2700 gra dobrze. Ma fajne ustawienia. Ale to inny dzwiek. Jasniejszy, szybszy, bardziej rozdzielczy, z szybszym basem.

Podobnie Pioneer 935 czy Onkyo 6100. Ale moim zdaniem warto.

Denon tez się pojawia na Amazonie w niższych cenach.

Piotr

Piotr miałem na myśli czy odczuje różnicę na plus względem obecnego amplitunera. Wiem że modele z wyższych serii grają lepiej ale czy zauważalnie dla przeciętnego słuchacza. I czy jest sens dokładać? Czasem x2700h jest w cenie ok 3500 na Amazon. I który będzie najlepszą opcją do kina biorąc pod uwagę podłączenie do zestawu kolumn 3050i. Wiem że Yamaha to amplituner grający bardziej "kinowo" ale nie wiem czy nie będzie za jasno i jak wygląda sytuacja z zakupem za granicą czy gwarancja w Pl obowiązuje tak samo? Czy lepiej poczekać na nowsze modele pozbawionych błędów z HDMI? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma akurat europejską gwarancję. W te kraje jest wliczona UK i swiss.

Tylko że w Yamaha faktycznie chyba nadal jest problem z HDMI. Mieli to wymieniać ale cicho o tym. Nie wiem czy nowe modele są pozbawione tego problemu.

No to poluj na Denona X3700. 3500 to dobra cena za niego. I tak pry tych kolumnach moim zdaniem będzie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Yamaha ma akurat europejską gwarancję. W te kraje jest wliczona UK i swiss.

Tylko że w Yamaha faktycznie chyba nadal jest problem z HDMI. Mieli to wymieniać ale cicho o tym. Nie wiem czy nowe modele są pozbawione tego problemu.

No to poluj na Denona X3700. 3500 to dobra cena za niego. I tak pry tych kolumnach moim zdaniem będzie lepiej.

Piotr

W cenie 3.5k jest czasem dostępny na Amazon Denon 2700h nie 3700h. A jeśli miałbyś dokonać wyboru Yamaha RX-v6a vs Denon avr 2700h do kolumn Q acoustics 3050i set to w którą stronę byś poszedł? Zakładając że są dostępne i w tym samym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne oczywiście o tym samym modelu myślałem.

20 godzin temu, Maykel napisał:

A jeśli miałbyś dokonać wyboru Yamaha RX-v6a vs Denon avr 2700h do kolumn Q acoustics 3050i set to w którą stronę byś poszedł? Zakładając że są dostępne i w tym samym budżecie.

To ja wolał bym Yamahe.

Ze względu na zdecydowanie bardziej przestrzenny dźwięk. Swobodniejszy.

Ale rozumiem też jeśli ktoś po odsłuchu wybierze Denona.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...