Skocz do zawartości

Jak wyodrębnić zasilanie z USB C


Recommended Posts

Temat pozornie prosty. Jest DAC który ma wejścia optyczne, coaxial i USB C. Wejście USB pełni podwójną rolę. Przede wszystkim służy jako zasilanie DACa z zasilacza/ładowarki. Jednocześnie też jest wejściem PC USB i gdy podłączymy kompa to oprócz komunikacji PC-DAC , DAC bierze sobie zasilanie z portu USB komputera. 

Chciałbym podłączyć komputer do DACa, ale żeby zasilanie było wzięte nie z zasilacza impulsowego komputera tylko z mojego zewnętrznego zasilacza liniowego. Można to zrobić tak, że odizolowuję gdzieś pośrodku kabel USB, rozcinam żyły (pewnie czarną i czerwoną, do sprawdzenia) i dolutowuję się z kabelkiem/żyłami idącym już od mojego zasilacza liniowego, a żyły sygnałowe pozostawiam nietknięte. Po prostu przerywam linię zasilającą idącą z komputera a w zamian dopinam zasilanie z zasilacza. Taka partyzantka trochę, te żyły bardzo delikatne i cienkie są, podatne na uszkodzenie, zerwanie... 

I teraz moje pytanie- czy jest może, ktoś widział gdzieś jakiś adapter, przejściówkę, jak zwał tak zwał, jakiś dżinks typu trójnik gdzie wchodzę kablem z komputera i przechodzę dalej do DACa tylko żyłami sygnałowymi, a z boku powiedzmy wpinam się kabelkiem USB od mojego zasilacza linowego. Znacznie ułatwiłoby do zadanie i nie musiałbym pieprzyć się z lutowaniem, cięciem kabli. Może trochę fantazja mnie poniosła, nie widziałem takiego patentu nigdzie, ale kto wie, Chińczyk wszystko potrafi zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, ale przy odrobinie wyobraźni idzie skorzystać i z tego. Trzeba by odizolować jedną gałąź, tę do której będzie podłączony PC i tam przeciąć te dwie żyły co podają GND i 5V. Chyba nic lepszego nie wymyśli się. Mój pomysł nie jest zbyt popularny chyba wśród audiofilów i raczej dżinksu jak sobie wyobrażam nie znajdę na rynku. DZięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wtyk żeński jest oznaczony jako power , drugi data. Pytanie czy power idzie tylko do jednego , czy jest zmostkowany. Jak zmostkowany to fakt, trzeba ciąć

 

Wróć, właśnie doczytałem że toto ma daca wbudowanego :D Więc raczej taki 

https://www.amazon.com/Adapter-Splitter-Charging-Compatible-Chromecast/dp/B09DL77GQB?th=1

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...