Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem amplituner-wzmacniacz i reszta sprzętu rtv


edi7777

Recommended Posts

Witam:) Mam problem z podłączeniem sprzętu i liczę na waszą pomoc.

źródła:

-dekoder

-Mi box

-smart w telewizorze

-komputer

+ wiadomo jakiś pendrive czy dysk zewnętrzy/sieciowy ale to odtwarzany przez któreś z tych źródeł

Wyświetlacze:

TV Samsun frame + projektor Sony HW65ES

Amplituner:  (stereo) Onkyo 8390 + wzmacniacz Onkyo 9070 po pre-out - main in (wzmacniacz gra w trybie końcówki mocy)

Kolumny: stereo Dali Zensor 7 + Dali E12 sub

Głośniki sufitowe w kuchni i łazience monitor audio

Problem z podłączeniem całego sprzętu jest od momentu jak chciałem trochę poprawić jakość dźwięku w salonie i dokupiłem wzmacniacz onkyo. Wcześniej TV miałem jako druga strefa, a projektor jako main w amplitunerze. Wszystko działało dobrze poza rozdzielczością z dekodera bo z 4k spadała na full HD (projektor full HD w main więc zakładam, że przez to).

Obecnie sprzęt jest spięty tak:

Amplituner jako źródło daje dźwięk do wzmacniacza po pre-out czyli zone 2 jest wyłączone i do amplitunera mam podpięte głośniki sufitowe. Do main w amplitunerze po hdmi wpięty jest TV. Projektor podpinam tylko do filmów zamiast TV.

Jak do tego podpiąć suba? jak jest załączony głośnik A+B to sub nie gra, zaczyna grać przy włączonej tylko parze głośników A (to jest opisane w instrukcji wzmacniacza). Podłączyć suba do wzmacniacza? Jak?

Druga sprawa, że np. wszystko działa przez kilka godzin po czym na drugi dzień dźwięk pojawia się tylko na prawym głośniku frontowym i glośnikach sufitowych w innych pomieszczeniach - czasem pomaga wyłączenie sprzętu od zasilania na kilka minut ale z tym bywa różnie. Mam wrażenie że TV Samsunga coś jakby zmienia z przekazywanym dźwiękiem.

Generalnie nie do końca wiem jak to spiąć bo non stop pojawiają się jakieś problemy. Chciałem mieć wszystkie urządzenia podłączone do amplitunera ale po mału się poddaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...