Skocz do zawartości

Co wybrać do projektora?


Skubi

Recommended Posts

@kuba111wiesz na początku myślałem o czymś używanym najchętniej to bym kupił takiego harman jak miałem ale ceny używek okazały się na tyle wysokie że stwierdziłem kupię nowy. A że więcej jak 5.1 nie chce na razie więc stwierdziłem że wezmę coś z najtańszych. Gdyby taki np 2700 był jakimś przeskokiem jakościowym to bym taki kupił. Więcej pieniędzy nie chciał bym na razie wydawać. Może za jakiś czas odłożę pieniążki i kupię coś dużo lepszego. Na razie niech zostanie ten ampek. Co do budżetu i kolumn to nie mam jakiś ścisłych widełek. Ale powiedzmy też nie chciał bym wydawać więcej pieniędzy. Najchętniej na kolumny frontowe wydał bym w okolicach maks trzech tysięcy. Ale jak ma coś nie robić jak należy bo ampek słaby to mogę troszku kasy dołożyć. Centralny w zależności czy używany czy nowy ale najlepiej tak do tysiaka. Do tej pory stereo robiło tam robotę i to naprawdę fajnie sobie grało. Ale chciał bym bardziej kinowy dźwięk więc padło na zmianę sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W nowszych ale to mówimy o modelach ktore teraz weszły czyli Premier II

Olbrzymia.

Nie wybrał bym ani 620 ani 820 ani 5000.

Ale RP6000 to całkiem udane kolumny jeśli chcesz uzyskać mocny dźwięk kinowy.

Ewentualnie tu masz dobrą promocję:

https://audiotrendt.com.pl/nexport/12411--monitor-audio-bronze-6g-500-bialy-outlet.html

Piotr

Jeżeli skupił bym się jednak w cenie do 3 tyś zł to co powinno sprawdzić się z kolumn?? I dlaczego akurat RP 260 nie polecasz? A i jak pisałem wszystko co bym nie wybrał będzie stało blisko ściany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Skubi napisał:

@Piotr SonidoDzięki. Podjadę w przyszłym tygodniu do nich i zobaczę. A co można by nowego z centralnych kupić tak powiedzmy do półtora tysiaka? Może bym sobie na weekend już coś kupił i potestował. Czy KLIPSCH R-34C był by dobrym wyborem? Przyjmuje że centralny może być różny od reszty kolumn. 

Nie. To jest bardzo słaby model. Krzeczący zamiast grający. Jak chcesz Klipscha to tylko Reference Premier. Do serii Bronze jest akurat całkiem spoko od Monitor Audio.

20 godzin temu, kuba111 napisał:

RP-260F vs RP6000 chyba różnicy na swoim denonie nie usłyszy a tysiak w kieszenie zostaje

260 a 6000 gra identycznie! Nie ma żadnej różnicy ani na tym Denonie ani na innym.

Kolega pytał o 620. 620 to nie 260.

20 godzin temu, Skubi napisał:

A i jeszcze jedna myślę istotna rzecz. Ze względu na rozmiar pokoju było by najlepiej gdyby kolumny były dość blisko ściany. Jeżeli miał bym je oddalić od ściany to raczej na nie więcej niż jakieś 20 cm. 

Nic nie szkodzi.

 

3 godziny temu, Skubi napisał:

Jeżeli skupił bym się jednak w cenie do 3 tyś zł to co powinno sprawdzić się z kolumn?? I dlaczego akurat RP 260 nie polecasz? A i jak pisałem wszystko co bym nie wybrał będzie stało blisko ściany. 

No właśnie polecam. Klipsch specjalnie tak zamieszał z oznaczeniami aby ludzie kupowali t czego nie chcą. A zbierane dobre opinie przeszły na serie która zbiera cięgi.

260 to 6000! To jest to samo. One różnią się delikatnie wyglądem. Ale to delikatnie. 620 to inna seria dzwięk inny. Inne przetworniki. I tej nie polecam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podjechałem sobie posłuchać monitor audio bronze 6g 500  i powiem tak bardzo mi się spodobały. Niestety nie miałem porównania do klipsch RP 260 na które dostałem super cenke od kolegów q21. No i mam dylemat. Nie mam możliwości porównania i odsłuchu w okolicy klipsch. Monitory spodobały się i mnie i żonie. Warto dołożyć czy lepiej brać klipscha i skończyć temat? Może ktoś miał okazję je porównać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już nie mogę edytować poprzedniego postu więc piszę tu. A więc amplituner to był denon AVR -X 1700. Kolumny w porównaniu to CAMBRIDGE AUDIO SX80 z paradigm Monitor 9v7, DALI OBERON 7 i te monitory. Od SX80 bardziej podobał nam się paradigm. To jest dźwięk który mi się podoba. Dali zagrały fajnie chyba blisko dźwiękowo do monitorów. Monitory największy dźwięk. Amplituner nie męczył się z nimi w ogóle. Do dali potrzebował jeszcze mniej głośności. Paradigm były jak by bardziej wymagające ale dawał sobie z nimi radę bez problemu. I tak najlepiej dla nas zagrały monitory to wyraźny zwycięzca. Na drugim miejscu paradigm a biorąc pod uwagę cenę (1800 zł) to też rewelacyjne kolumny. Do takiego końcowego porównania brakło mi właśnie klipsch 260 i chętnie posłuchał bym heco aurora 700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...