Skocz do zawartości

Zestaw Stereo Kolumny + wzmacniacz do dużego salonu do 5k pln


Bochen

Recommended Posts

Hej, 

 

w związku z przeprowadzką do nowej chałupy w końcu chciałbym skompletować pierwszy zestaw audio.  Zestaw głównie pod muzykę, ale film czy serial również będzie na tym odtwarzany + konsola okazjonalnie również.   Salon duży bo około 55m^2.   Przestrzeń w której miałby stać sprzęt jest dość ograniczona. Ścianka na której chciałbym umieścić sprzęt jest ograniczona z jednej strony oknem z drugiej kominkiem, przestrzeń do dyspozycji mamy około 200cm z czego 137cm zajęte jest szafką RTV.  Daje nam to około 32 cm szerokości na ewentualną kolumnę. Oczywiście kolumna może wystawać delikatnie poza ścianę wchodząc w obrys okna wolałbym tego jednak uniknąć. Dolna krawędź telewizora wiszącego na ścianie znajduje się na wysokości około metra. Wobec czego kolumny dobrze by było jakby mieściły się w rozmiarze 100cm wysokość 30cm szerokość.  Dodatkowo z gabinetu po prawej stronie od PC do w/w ścianki z TV i potencjalnym audio mam podciągnięty przewód HDMI. Chciałbym móc podawać z PC dźwięk na sprzęt czy będzie to poprzez TV a następnie do audio czy bezpośrednio do audio jest dla mnie bez znaczenia ( chociaż przez TV pewnie będzie utrata jakości ).  Na załączonej grafice obok ścianki z rtv jest wyjście balkonowe. Realnie to wyjście jest nieotwieralnym oknem także wystawanie kolumny w obrys szyby nie bedzie problemem. 

 

Sprzęt oczywiście może ( i w tym budżecie zapewne musi) być używany.  Chcąc nie chcąc ze względu na wystrój salonu sprzęty białe i jasne niestety nie wchodzą w grę. Sprzęt najlepiej jakby był czarny bądź w ciemnych kolorach. 

 

Przechodząc do rzeczy najważniejszej. Z muzyki głównie jazz, trip hop, trochę rocka ( Portico Quartet, Mammal Hands, Massive Attack, Gorillaz, Bonobo itd itd) natomiast z zestawu na pewno będzie korzystać również żona wobec czego fajnie by było jakby cechował się neutralnym brzmieniem pasującym zarówno do w/w muzyki jak do ostrzejszych brzmień czy hip hopu.  Będzie to mój pierwszy konkretniejszy zestaw audio wobec czego moje doświadczenie odnośnie tego co lubię a czego nie jest raczej niewielkie. Zależy mi na czystym dźwięku, możliwie podobnym do oryginału. Wyczuwalnych ale nie nachalnych niskich tonach oraz tym, żeby dźwięk nie gubił się w pomieszczeniu ( nie trzeba było rozkręcać na maksa i katować sprzętu, żeby był słyszalny odpowiednio ).

 

Sympatycznie by było jakbyśmy zmieścili się w budżecie, wiadomo jak uda się zestawić coś sensownego w 3-4k to było by super. 

 

Kiedyś sugerowano mi Dali Zensor 7 + wzmacniacz +DAC. Być może jakiś zestaw pod takie kolumny? A może jednak doświadczeni koledzy zaproponują coś innego? 

Z góry dziękuję za pomoc i udzielone podpowiedzi.

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. HDMI jest juz zaciągniete w scianie i działa. Nie wyklucza to jednak opcji z serwerem.  

Zestawienie Mission M35i + Cambridge 640 wychodzi w sumie w bardzo dobrych pieniadzach. Czy coś jeszcze było by tu potrzebne? DAC?  Jak miało by to być spięte? Telewizor optykiem z DAC potem wzmacniacz potem kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...