Skocz do zawartości

Amplituner Kina domowego do JBL Arena 180 do ok. 4000zł


mxw

Recommended Posts

Witam,
chciałbym w najbliższym czasie wymienić wysłużony amplituner Onkyo tx-sr608.

Zależy mi na kilku funkcjach:
Wifi (z możliwością stremowania muzyki bezpośrednio z różnych portali - spotify/tidal, radio internetowe itp)
Aby łatwo komunikował się ze smartfonem i można było przesłać muzykę na amplituner (opcją bluetooth lub inną)
Aby był całkiem dobry dźwięk kina domowego (posiadam zestaw JBL Arena 180+120+125c - kolumny 8omowe)
Aby automatycznie zapamiętywał i dostosowywał dźwięk (przełączał między stereo dts,dolby digital, atmos, itp w zależności od ostatnio ustawionych parametrów - w momencie włączenia filmu netflix aby dawał dźwięk przestrzenny a przy słuchaniu youtube, spotify dźwięk stereo itp.
Aby był uniwersalny dynamiką (słucham muzyki różnej z minimalną przewagą, rocka, pop, eska/rmf maxx itp z wydobyciem basu bez dudnienia - nie mam soobwofera bo mi grają całkiem ok te kolumny)

Fajnie aby był przyszłościowy bo wymieniam sprzęt taki raz na ok. 10lat więc dobrze aby miał pewne funkcje które umożliwią rozbudowę późniejszą (nowy TV nowe kolumny itp)

- żeby miał np eARC (bo w ciągu paru lat może to być przydatne)

- żeby miał pre-out (bo może jakbym chciał z frontów wydobyć coś lepszego dołączyłbym wzmacniacz jako końcówkę mocy)

 

Stosunek muzyka do filmów 50/50.

Cena około 4tyś zł plus minus.

 

Myślałem o opcjach:

Onkyo sr696 lub 6100 (nie wiem czy ma eARC)

Marrantz nr 1711

Denon AVR-S960H (nie wiem czy ma pre out)

 

Ewentualnie inny w podobnym budżecie 4-4,5k


Dzięki z góry za radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mxw napisał:

Onkyo sr696 lub 6100 (nie wiem czy ma eARC)

SR696 nie ma, NR6100 ma

4 godziny temu, mxw napisał:

Denon AVR-S960H (nie wiem czy ma pre out)

Ma preout, raczej praktycznie każdy amplituner go ma.

Funkcjonalnie amplitunery, które wymieniłeś (oprócz SR696) powinny spełnić twoje wymagania pod tym względem, aczkolwiek odnośnie dźwięku się nie wypowiem, bo nie miałem okazji ich posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie będę potrzebował eARC, ale jak mówię póki się nie zepsuje to zakładam że najmniej 10 lat będę ten amplituner używać a może w tym czasie coś się pozmieniać żeby go wykorzystywać (onkty sr608 używam już około 12 lat).

Czytałem że onkyo nr6100 jest następcą nr696 nie wiem tylko jak z kwestią dzwięku (czy zachowali "bebechy" czy go jakoś ulepszyli, poustawiali itp)

Teraz pytanie który najlepiej zagra z zestawem JBL Arena 180 - Onkyo Sr6100, Marrantx 1711, Yamaha Rx-V6A? Bo domyślam się że każde z nich spełni wymogi powyższe (eARC, pre out, wifi, bluetooth, itp). Także jakość dźwięku z tych kolumn który najlepiej wydobędzie (w KD i stereo)

 

Dzięki za opinie tych którzy je testowali słyszeli i mają wyrobione zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat seria 6 Onkyo brzmi podobnie. Nie będzie zasadniczych różnić.

Ostatni nieco inaczej brzmiący model to chyba 605 i 608

Do JBL Onkyo i Yamaha

21 godzin temu, mxw napisał:

A yamaha chyba obecnie już nie jest dostępna na rynku na obecną chwilę.

Nie tylko na obecną. Juz ponad rok.

Ale za granica się pojawia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...