Skocz do zawartości

Raspberry Pi4 (malina) + nakładka vs. konwerter


Albert Nowak

Recommended Posts

Jestem nowy na forum i jeżeli był już taki temat to z góry przepraszam ale szukałem i nie znalazłem.
Zamierzam zastąpić komputer w roli transportu do DAC i zastanawiam się nad odpowiednim (również finansowym) rozwiązanie. Najczęściej polecanym rozwiązaniem jest Pi4 + Digione Signature ale z bajerami (oddzielne zasilanie itd) wychodzi to już dość spora suma. 
Czy może ktoś próbował może wykorzystać jakiś konwerter typu Gustard u12 czy Musical V-link w tej roli, bo wyszłoby raczej sporo taniej?

W sensie, że z USB maliny wychodzimy do takiego Gustarda i z niego po coaxie do DAC.

Edytowano przez Albert Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Zanim dokupisz cokolwiek do maliny, sprawdź najpierw po USB po prostu do DAC ( Moim zdaniem super )

Tak zrobię ale może ktoś już to przerabiał?

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Finansowo nie jest drożej a obsługuje się bardzo wygodnie.

Mi głównie chodzi o jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Albert Nowak napisał:

Tak zrobię ale może ktoś już to przerabiał?

Tak, przerabiałem swego czasu bardzo dużo tego łącznie z Allo DigiOne Signature z zasilaniem akumulatorowym na czystą stronę i iFi iPower na "brudną stronę". Zabawa super , ale czy jest taka różnica w dźwięku jak jest opisywana na wszelakich forach to bym nie powiedział. Możesz próbować, ja zrezygnowałem. Nawet mam jeszcze foty :)

 

IMG_20200113_000818.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Tak, przerabiałem swego czasu bardzo dużo tego łącznie z Allo DigiOne Signature z zasilaniem akumulatorowym na czystą stronę i iFi iPower na "brudną stronę". Zabawa super , ale czy jest taka różnica w dźwięku jak jest opisywana na wszelakich forach to bym nie powiedział. Możesz próbować, ja zrezygnowałem. Nawet mam jeszcze foty :)

 

IMG_20200113_000818.jpg

To z czego składa się teraz u Ciebie transport? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja mam 3ke i Allo Digione 1.2

Ale poluję na 4kę i wtedy po USB będę grał.

Może za rok albo 2 będą dostępne :P

Piotr

A do czego (jaki DAC) to USB będziesz wpinał :) 

41 minut temu, Tomasz S. napisał:

Z Wiim Mini.

Jak w porównaniu z Maliną i nakładką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Albert Nowak napisał:

Jak w porównaniu z Maliną i nakładką?

Mi się podoba :) przerabiałem po kolei Yamahę wxad-10, Onkyo 6130 ( to był super sprzęt) , maliny z nakładkami i bez , wszystkie rozwiązania pc typu roon, audrivana, daphile, euphony, jriver itd. Nie w domu ale po różnych sklepach i znajomych słuchałem też innych. Wszystkie miały swoje plusy czy minusy. Czasem przeszkadzała mi cena, czasem funkcjonalność czy obsługiwane serwisy, czasem ilość dodatkowego sprzętu,czasem wygoda użytkowania. Trochę też chciałem się dowiedzieć o tym jak przesyłany jest dźwięk cyfrowo, co może na niego wpływać. Wydaje mi się ,że czasem to jest wybór typu woda z gazem czy bez jeżeli chodzi o samą jakość transportu jak się ma dobrego DACa. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...