Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner stereo z optycznym wejściem


gadek80

Recommended Posts

Witam,

Po tym jak odsłuchałem u kolegi Yamahy musiccast i Indian Tesi 561  mój sprzęt trochę zbladł i zastanawiam się nad zamianą mojego Denona AVR1306 5.1 na amplituner stereo, bądź wzmacniacz.

Słucham 80% Tidal, trochę programów muzycznych na łączu optycznym i film a 20% to płyta winylowa. Kolumny mam też 17-letnie Jamo S-708.

Nie chcę i nie stać mnie na wymianę wszystkiego i też nie chcę rad w stylu kup sprzedaj co masz dołóż 4000 i będziesz miał w miarę sprzęt.

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Lubię słuchać muzyki i chcę przynajmniej częściowo poprawić jej jakość, a podobno zmiana z amplitunera 5.1 już na stereo to może być znaczna zmiana.

Słucham głownie muzyki elektronicznej, i ciężkiego rocka więc rozstrzał muzyczny jest. Z kabla optycznego i kolumn nie chcę rezygnować.

Czy taki amplituner to będzie znaczna różnica w jakości muzyki w porównaniu do mojego 5.1? Budżet koło 600-700zł używany oczywiście.

ONKYO TX-8050

Część wzmacniająca dźwięk oparta jest na analogowych szerokopasmowych wzmacniaczach zbudowanych zgodnie z technologią WRAT, wykonanych wyłącznie z wykorzystaniem tranzystorów. Duży transformator (pobór 295W) wspierany jest dwoma kondensatorami filtrującymi o pojemności 8,200 µF każdy.

Audio 1.jpg

Jamo kolumna.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu poszedł w wzmacniacz i do tego DAC, ciężko będzie znaleźć w budżecie 700 zł amplituner stereo, który jakością jakoś mocno zaskoczy. Zdecydowanie łatwiej znaleźć starszy uzywany wzmacniacz w tym budżecie i niestety dołożyć trochę do DAC by podpiąć tv. Ale tak w takic budżetach,  w sumie w każdym budżecie zmiana kd na stereo to duża zmiana na plus 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...