Skocz do zawartości

Gdzie Subwoofer - 5.1


Aras Arecki

Recommended Posts

Witam

 

Mam dylemat gdzie umieścić Subwoofer B&W ASW 600 . Zrobiłem symulację akustyczną oraz naniosłem 3 potencjalne umieszczenie subwoofera ( na czerwono kwadrat ) Jak myślicie która pozycja będzie najlepsza dla niego aby uzyskać najlepszy efekt ???

 

1. Pomieszczenie 19m2

2. W miejscach odbicia ( na schemacie naniesione linie przerywane ) Grube zasłony lewa strona , Panele akustyczne z Wełną PT80 na ścianie za miejscem odłuchowym , Prawa strona Drzwi suwane z Lamelami i FIlcem o bardzo dużej gramaturze 1200g/m2

3. Denon Avr x2300W

4. Kolumny - Monitor Audio Bronze BX + Suround BX/FX Dipolowe powieszone na wysokości 150cm ( 60cm nad miejscem odsłuchowym wg wytycznych firmy Monitor Audio )

5. Subwoofer - B&W ASW 600

 

 

 

Rozstaw Glosnikow.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ststek napisał:

Ustaw suba na kanapie (miejscu gdzie siedzisz), włącz jakiś materiał do odsłuchu, a następnie przyłóż głowę w tych trzech oznaczonych miejscach. Te w którym odbiór basu będzie dla Ciebie najbardziej satysfakcjonujący będzie miejscem na subwoofer .

Ok dzieki za podpowiedz. Mam jeszcze pytanie dlaczego denon przy kalibracji ścina mi sub na -10 w momencie kiedy mam go praktycznie sciszonego na max. Np max ściszenie to godz 7 a przy kalibracji miałem na godz 8 ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...