Skocz do zawartości

STX Quant 300 - jakie efektowe i centralny?


Szymon Zdziabek

Recommended Posts

Cześć,

Aktualnie słucham muzyki i oglądam filmy na Denon AVR-X2400H z Dali Zensor Pico 5.1 na metrażu odsłuchowym ok. 16m2. Nowe pomieszczenie będzie miało 30m2 (+częściowo otwarte). Amplituner zostanie prawdopodobnie jedynie odświeżony do bieżącego rocznika. Jako kolumny przednie po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii chciałbym wybrać STX Quant 300. Pytanie co na centralny, tył i subwoofer? Te z zestawu STXa nie przekonują mnie, ale może jestem w błędzie? 

Edytowano przez Szymon Zdziabek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim cieszę się, że nie przeczytałem: "Quant?? No co Ty, bierz XXX" ;). Chodzą mi po głowie jeszcze takie rzeczy jak Monitor Audio Silver 300, ale czy warte jest to aż tak dużej różnicy w cenie (szczególnie przy obniżce BF na STX)? Wykończenie w orzechu pasowałoby mi do wystroju wnętrza i to jest jakiś mały argument.

Gniazda do surroundów mam wyprowadzone już za sobą (po skosie od miejsca odsłuchu), więc raczej skłaniałbym się ku tradycyjnym kolumnom. Te z zestawu STXa wydają się liche w porównaniu do frontów, ale oceniam głównie wyglądem, bo nigdy ich nie słuchałem, stąd pytanie do tutejszego grona.

Centralny przy filmach musiałby dobrze nieść ścieżkę, więc raczej wybieram dobry. Trochę przeciwko STX wychodzi to, że pozbieram każdą kolumnę z innej parafii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szymon Zdziabek napisał:

Przede wszystkim cieszę się, że nie przeczytałem: "Quant?? No co Ty, bierz XXX" ;). Chodzą mi po głowie jeszcze takie rzeczy jak Monitor Audio Silver 300, ale czy warte jest to aż tak dużej różnicy w cenie (szczególnie przy obniżce BF na STX)? Wykończenie w orzechu pasowałoby mi do wystroju wnętrza i to jest jakiś mały argument.

Gniazda do surroundów mam wyprowadzone już za sobą (po skosie od miejsca odsłuchu), więc raczej skłaniałbym się ku tradycyjnym kolumnom. Te z zestawu STXa wydają się liche w porównaniu do frontów, ale oceniam głównie wyglądem, bo nigdy ich nie słuchałem, stąd pytanie do tutejszego grona.

Centralny przy filmach musiałby dobrze nieść ścieżkę, więc raczej wybieram dobry. Trochę przeciwko STX wychodzi to, że pozbieram każdą kolumnę z innej parafii.

Ja na surroundy wziąłem klipsch rp400m, a na centralny rp440c (który jest starszą wersją, przez co jest w dobrej cenie).Fronty są u mnie na razie z innej parafii (jbl e80).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No MA Silver 300 to jednak lepsze kolumny. Nie wiem po ile jest STX na BF

20 godzin temu, Szymon Zdziabek napisał:

Centralny przy filmach musiałby dobrze nieść ścieżkę, więc raczej wybieram dobry. Trochę przeciwko STX wychodzi to, że pozbieram każdą kolumnę z innej parafii.

No to surround i centralny z Bronze albo od Klipscha Premier.

A fronty to już co tam chcesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...