Skocz do zawartości

Głośniki + subwoofer


Maciej H

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy użytkownikiem forum i nie dawno zacząłem swoją przygodę z audio. Posiadam aktywne głośniki Klipsch r41pm oraz podpięty do nich subwoofer Wilson Sub 9. Głośniki stoją blisko ściany około 20cm, subwoofer stoi obok prawego głośnika na podłodze w tej samej odległości od ściany. Pokój jest mały 3mx4m. Zastanawia mnie jakie błędy mogłem popełnić, jakie jest odpowiednie ustawienie crossover na subwooferze. Głośniki pracują w paśmie 76hz-21hz. Jak to wszystko dopasować żeby ładnie grało. Dodam, że bas traktuje jako uzupełnienie głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Ale szczerze nie obrażaj się. Bo przyszedłeś po pomoc więc nie będzie ci mydlił oczu. Jak branża.

Błąd został popełniony na etapie wyboru.

R41 to bardzo słabe kolumny. A sub Wilsona no ..... nie jest lepszy.

To typowy sub do kina. Bas jednowymiarowy, mało zmienny. No średnio go ustawić. Tym bardziej pod kolumny ktore grają płytkim szybkim basem.

Daj bas w HZ na mniej. A nieco głośniej. I zobacz czy o to Ci chodziło.

To tak na ratunek

No i wybacz :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam świadomość jakości sprzętu jednakże miałem ograniczony budżet i mało miejsca. Głośniki nowe 1150 zł Sub nowy 682 zł więc za 1800 zł uzyskałem dużo lepszy efekt niż soundbar który wcześniej posiadałem. Spróbuję pokombinować. Co by Pan proponował na początek jeżeli chodzi o kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...