Skocz do zawartości

Buczenie suba Magnat 302a


dosman

Recommended Posts

Witam, 

zakupilem dzisiaj suba Magnat 302a z drugiej ręki i po podłączeniu do sieci okazało się ze buczy. Szybko na forum i już wiedziałem ze przedłużacz to kiepski pomysł wiec podłączyłem bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem i problem zniknął. Niestety po wpięciu kabla rca do suba buczenie powraca. Próbowałem z włączonym amplitunerem, wyłączonym oraz z kablem wetkniętym tylko do suba. 
 

Kabel hama na szybko kupiony w markecie.

Jakieś pomysły co można jeszcze zrobić sprawdzić? Nowy kabel najwcześniej jutro zdążę ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sub bez wpiętego RCA nie "buczy" to wszystko w nim jest jak najbardziej w porządku.
Jeżeli podpinasz się RCA do suba to drugi koniec tego przewodu musi być wpięty do wyjścia wzmacniacza / amplitunera a ten ma być włączony, w takim przypadku buczenia ma nie być (a pokrętło level nie jest ustawione w pozycję max)
Możesz też sprawdzić poprzez wejście wysokopoziomowe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub podłączony do sieci bezpośrednio a nie przez przedłużacz to nie buczy. Tzn ze siedząc na kanapie nic nie słyszę ale jak przykleje ucho do membrany to słyszę delikatne buczenie.
 

kiedy tylko podpinam rca czy to do suba czy odrazu do ampli to buczenie się pojawia. Zauważyłem ze w momencie kiedy sub jest podłączony do ampli i gdy dotykam obudowy ampli ręka to buczenie się nasila.

Juz jedzie kumpel z drugim ampli i kablami i będziemy sprawdzać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub podłączony nowym kablem i dalej buczy. Co ciekawe chyba namierzylem problem bo podłączyłem go do prawie każdego gniazdka w domu i okazuje się, ze po wetknięciu wtyczki do dolnego gniazdka (mam w ścianach podwójne gniazdka elektryczne, górne i dolne) to słychać go minimalnie. Jak podłączę się w górne gniazdko to buczy głośno.

Zakładam, że to raczej problem z instalacja elektryczna niż z samym głośnikiem. 
 

I teraz pytanie, jest coś co może to „przefiltrować” czy raczej nic z tym nie zrobię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mieszasz, najpierw piszesz że jak włączyłeś subwoofer bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem to subwoofer nie buczy, teraz niby biegasz po wszystkich gniazdkach w mieszkaniu i Ci buczy, nie słuchasz tego co Ci się piszę (miałeś sprawdzić czy subwoofer buczy po podłączeniu go do sieci ale nie wtykając do niego żadnych innych przewodów) Jeżeli buczy to ewidentnie jest problem z samym subwooferem (a dokładnie to jest on po nieudolnej naprawie) 
Czepiasz się instalacji zupełnie nie potrzebnie - jaki problem jest zabrać subwoofer do kolegi, rodziny, sąsiada etc i sprawdzić czy u nich też buczy? wtedy też stwierdzisz że problem jest u wszystkich z instalacją? bo na pewno u innych też będzie buczał, gwarantuję Ci to.
Jeżeli masz podwójne gniazdka to wpinając wtyk z uziemieniem do dolnych otworów fazę powinieneś mieć po lewej stronie, logiczne jest że jeżeli odwrócisz wtyczkę do góry nogami to faza na wtyczce będzie po prawej stronie czy tak? a jeżeli subwoofer tak reaguje na odwrócenie przewodu L i N to ewidentnie jest nieudolnie naprawiony. Oddaj temu od kogo go zakupiłeś, ewentualnie jedź do niego i niech Ci udowodni że u niego nie buczał..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem do rodziców podłączyłem i dalej buczał, raz głośniej raz ciszej w zależności od tego czy podłączyłem go do przedłużacza czy bezpośrednio do gniazdka. Przyszedł mój ojciec pokręcił potencjometrami po czym w nie postukał i po stuknięciu buczenie ustało. Podłączyliśmy do ampli żeby sprawdzić czy działa. Działa i już nie buczy.

Przy zakupie nie buczał dlatego myślałem ze albo moja siec elektryczna albo coś w transporcie się popsuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...