Skocz do zawartości

DAC do ~1500 zł


Swishah

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam w nowym roku. 

 

Mój obecny zestaw to:

Wzmacniacz: NAD C352

Kolumny glośnikowe: Audio Academy Phoebe III

Od pewnego czasu zastanawiam się nad rozbudową, a właściwie stworzeniem systemu audio. Większość czasu słucham muzyki poprzez "rzucenie" przez chromecasta na mojego Xiaomi Boxa danego utworu przez Tidala, który to Box podłączony jest do wzmacniacza. 

Wybór padł na DAC, który dodatkowo posiadałby możliwość odtwarzania za pomocą Bluetooth. Jest to dla mnie bardzo wygodne, z uwagi na nawyki odsłuchowe. Właściwie ten bluetooth to jedyny warunek konieczny. 

Dużych wymagań nie mam - w przyszłości planuję także dokupienie streamera i zależy mi na tym, aby taki DAC mógł być już podstawą do budowania systemu. Natomiast dużym plusem byłaby możliwość odtwarzania/korzystania za pośrednictwem tego DAC (poprzez bluetooth lub telefon pod DACa podpięty) z utworów MQA. Zdaję sobie sprawę, że promowanie tego formatu jest bardzo marketingowe i nie do końca bezstratne, jednak posiadając platformę streamingową Tidal umożliwiającą mi korzystanie z "dobrodziejstw" tego formatu chciałbym mieć możliwość z jego korzystania. Duża ilość złącz również byłaby zdecydowanym plusem (np. dwa optyki).

Mój research na dzień dzisiejszy to:

1. iFi Audio ZEN One Signature - w teorii ma wszystko, czego potrzebuję, jednak często podnoszono, że jego cena jest nieproporcjonalna do możliwości,

2. Topping D50s,

3. Topping DX3 Pro+ - tego DACa miałem możliwość posłuchać, byłem zadowolony, ale jest to wzmacniacz słuchawkowy i nie jestem pewien, czy na jego podstawie powinienem rozbudowywać w przyszłości system audio.

W grę bardziej nówki, ale jeżeli warto byłoby "zasadzić" się na jakąś używkę, również jestem w stanie na takie rozwiązanie przystać.

Serdecznie dziękuję za pomoc!

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...