Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tannoy M2.5 oraz przyszłościowa wymiana kolumn


xardasq

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem kolumn Tannoy M2.5 oraz wzmacniacza Marantz PM-45. Niestety, wzmacniacz powoli zaczyna szwankować - po wciśnięciu source direct lewy kanał zaczyna burczeć, czasami wstaje po podkręceniu głośności, a kiedy jest wyłączony gra jak należy. Tak czy siak planuję w niedalekiej przyszłości wymienić kolumny i wtedy zestaw pójdzie na garażowe granie. Poszukuję zatem wzmacniacza (osobiście myślałem nad kolejnym Marantzem bądź NADem) który posłuży przez jakiś czas do owych Tannoy'i, a zarazem kolumn do tego. Jeśli chodzi o sprzęt który posiadam to jestem z niego zadowolony, dźwięk jak na taki budżet mi odpowiada, a słucham muzyki przeróżnej - od trance'u czy techno, po punk rock i metal, a na hip-hopie kończąc;) Sam pokój ma ok. 20m2 wykończony w panelu oraz ma 2 skosy (poddasze). Myślałem nad przeznaczeniem ok. 700 pln na wzmacniacz i 1,5~ tys na kolumny, sprzęt może być używany. Znajdzie się jakaś dobra dusza która nakieruje i zaproponuje co z tym fantem zrobić?:)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to co masz źrodłem?

Bo może warto przeprowadzić serwis tego wzmacniacza niż kupowac coś innego tej samej klasy a znowu używanwego i nie wiadomo na jak długo sprawnego?

Sprzet używany poszedł mocno do góry.

Widziałem ogłoszenia M2,5 za 1300 zł.

Wiec wiesz.

Moim zdaniem źrób serwis. Dozbieraj. I dopiero mając wiekszy budżet zrobisz przeskok na inny sprzet uzywany.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, faktycznie niezła przebitka podłóg tego ile zapłaciłem za nie wcześniej. Źródło to PC podłączony do zwykłego budżetowego DACa żeby tylko ominąć integrę a sama muzyka leci we FLAC i mp3. Jeśli patrzeć na to z tej strony to faktycznie nie ma sensu teraz kupować tylko dozbierać i tu nasuwa się pytanie - ile mniej więcej musiałbym dołożyć żeby poczuć faktyczny przeskok? Oraz czy masz jakieś konkretne typy w co mógłbym zainwestować? Z chęcią poczytałbym i zorientował się co mogę kupić w moim zasięgu.

Dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...