Skocz do zawartości

Relatywnie tani zestaw stereo do zagraconej pracowni 41m2


Niemaczasu

Recommended Posts

Witam Państwa i od razu przechodzę do meritum. Szukam budżetowego zestawu stereo, by w razie uszkodzenia przez dzieci nie załamać się nerwowo. Jest to wariant "na razie", by później zmienić go na bardziej ambitny zestaw, ale by też nie zmarnować pieniędzy.
Myślę o zestawie wzmacniacz + 2 kolumny (podłogowe lub mniejsze na stojakach). Odrzucam amplitunery i zestawy kina domowego. Otwieram się na sprzęt używany, powystawowy i uszkodzony. Czyli estetyka nie ma dla mnie większego znaczenia, chyba, że coś jest ewidentnie uszkodzone.

Pomieszczenie: jest to 42 metrowy zagracony salon (8,5x.5m). To nasza prostokątna pracownia, w której znajdują się płótna malarskie, maszyny do szycia i sporo regałów z książkami.  W środkowej części znajduje się kominek. Niestety przemieszczamy się w trakcie pracy i nie ma jednego miejsca docelowego dla odsłuchu. Dobrze, by dźwięk rozchodził się w miarę swobodnie a zmiana wysokości odsłuchu zbytnio go nie deformowała (wiem, że to duże wymagania). Jednak gdybym chciał usiąść na krześle i posłuchać kilka utworów frontalnie przed kolumnami, to nie będzie mnie ten dźwięk omijał.

Rodzaj szukanego dźwięku:

Priorytety to klarowna średnica (wokale), odseparowanie instrumentów, detale i klimat. Preferuję wczuwać się w utwór, poznawać go.
Co jest mniej istotne, to bas. Nie musi schodzić nisko. Raczej jaśniejsze granie lub neutralne. Zazwyczaj słucham muzyki na słuchawkach AKG854 i trochę się do nich przyzwyczaiłem.

Co jest słuchane: praktycznie wszystko. Ty Segall, Funkadelic, Gus Gus, Frank Zappa, Primal Scream, Soft Cell, Crazy P, Romeo Void. Rock psychodeliczny, house, new wave, itd. Jest elektronika, nie ma wybitnie szybkiego tempa, są instrumenty i wokale.

Budżet: to jest sprawa otwarta, ale szukam czegoś naprawdę akceptowalnego finansowo. Proszę o radę ze względu na dźwięk i rodzaj muzyki. Jeżeli zdecydujecie się mi mi pomóc, to świetnie, jeśli podzielicie się wiedzą nt. takiego stricte taniego zestawu odpowiadającego preferencjom i trochę droższego, który uważacie za idealny. Myślę, że orientacyjną kwotą za lepszy zestaw to 4000zł. Tańsza wersja - im taniej, tym lepiej.

Słucham muzyki cyfrowej (wcześniej Tidal). Na pewno zaopatrzę się też w gramofon, ale to poza tym wątkiem.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...