Skocz do zawartości

Wskazówki dotyczące komponentów w moim zestawie audio (Klipsch RP-8000f, Onkyo 8870)


indi765

Recommended Posts

Cześć!
Jestem w trakcie małego doposażania mojego zestawu, który na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco:

- Klipsch RP-8000f

- Onkyo 8870

- Streamer - Google Chromecast Audio - odtwarzanie z Tidala w wersji Hifi+ - podłączone bezspośrednio z jacka na RCA do Onkyo

 

Gra to już całkiem ok ale przyszedł czas na zmiany. Co chciałbym poprawić to dołożenie jakościowego basu, poprawienie trochę średnicy i utemperowanie góry.

Jaki mam plan: wymienić streamer na Wiim mini, który zostanie podłączony optycznie do DACA Topping E50. Oprócz tego chcę dołożyć subwoofer SPL150.

Aktualnie zastanawiam się jeszcze nad wyborem okablowania. Przy RCA chyba zdecyduje się na Melodika Purple Rain. Co do głośnikowych chciałem kupić Tellurium Q black II ale po zobaczeniu tego co siedzi w środku tego kabla byłem w szoku (mega cienkie przewody, wygląda to tragicznie) i chyba też zdecyduję się po prostu na Melodikę Purple Rain 4mm.

Czy suba mogę po prostu podłączyć przez chinch do daca przy pomocy splittera RCA?

I jeszcze na koniec pytanie co do mojego Onkyo 8870. Jak wypada on pod względem jakości dźwięku w porównaniu z nowymi sprzętami typu Audiolab 6000A?

Z góry dzięki za komentarze!

(Źródło: https://badabum.pl/recenzje/kable/tellurium-q-black-ii-speaker )
image.png.2bba7d5073ed6862aa49cc38427e227d.png

image.png.e720914e8bc15642a600e196951556f0.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co chcesz osiągnąć to wychodzi trochę jak moje poszukiwania wzmaka do Silverów. Testowany był Denon 1600ne, Vincent 237MK (jeszcze kilka z niższej półki) a finalnie wylądował Yaqin MS-30L i sporo kasy zostało w kieszeni - ma świetną średnicę, góry nie wyostrza ale detalu nie brakuje, bas - tutaj chyba Denon był ciut lepszy ale to zależało od realizacji, takie na granicy percepcji. Wypożycz, sprawdź - coś czuję że z Klipschami może być dobrze, no i zawsze zostaje zabawa lampami itp. Co do kabli - miałem te Melodiki ale po zmianie na Chord Clearway jest lepiej (wbrew temu co piszą bas jest lepszej jakości, schodzi niżej, góra bardziej otwarta ale nie kłująca). 

Problem w tym że bezpośrednio suba nie podłączysz i cenowo poszły mocno do góry ale posłuchać nie zaszkodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Józef ale chyba chińczyk to nie dla mnie.. Dzisiaj z ciekawości na testy wziąłem Magnata MA 900 i po podłączeniu byłem mega rozczarowany. Moje Onkyo Integra A-8870 gra 2 klasy lepiej. Nie rozumiem zachwytu nad Magnatem, a naczytałem się tylu dobrych opinii. Totalny szok przeżyłem gdy podłączyłem się do niego Toslinkiem z pominięciem mojego daca, dźwięk po prostu fatalny. Onkyo ma rozmach, aksamitność, a Magnat przepada. Tak więc oddam Onkyo do serwisu, żeby go pomierzyli czy trzyma wszystkie normy, dokupię SPL 150 i temat chyba będzie zamknięty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...