Skocz do zawartości

KD DENON - który model i upgrade głośników ok 10kpln


sowson

Recommended Posts

19 godzin temu, sowson napisał:

Przepraszam - moje nie dopatrzenie!

NIestety w Krakowie jednak ich nie mają (na razie znalazłem tylko AE105 - wg. pana za sklepu lepiej się nadadzą do mojego denona) - szukam dalej...

Pozdrawiam!

 

Typowe zachowanie gości z salonu.

Co mamy to to jest lepsze.

Co prawda AE105 może być użyty jako przód do kina oraz centralny bo to jest przemyślana konstrukcja pod to. Wielu producentów ma też takei kolumny on wall.

Ale jeśli chcesz wykorzystywać chociaż trochę swój system pod kątem stereo to podłogowe będa lepszą opcją.

Dzwoniłeś do audiotrend? HiFi Station? , Art Audio w Niepołomicach?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ostatecznie trafiłem do Oświęcimia:

Zacząłem od polecanych Monitor Audio bronze - tu było naprawdę świetnie! Problem w tym że żonie się nie podobały, szukałem dalej...

AE105 - zupełna porażka - płytki dźwięk, bez basu...

JBL 680 - nie słyszałem różnicy w stosunku do Audio bronze. Spełniają wszystkie wymagania (brak odstających nóżek, dziurek na maskownice, śrubek na głośnikach itp.). No i zdecydowałem się na cały komplet!

Na szybko podłączone w domu do starego Technicsa - jest bardzo zdecydowana poprawa w stosunku do moich starych kolumn - raczej przepaść.

Teraz czekam aż DENON wróci z serwisu...

Dzięki za wszystkie wskazówki - przynajmniej miałem punkt zaczepienia :)

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wylądowałeś u moich dawnych kolegów z pracy :)

19 godzin temu, sowson napisał:

AE105 - zupełna porażka - płytki dźwięk, bez basu...

Mówiłem.

nie no JBL gra inaczej niz Bronze.

Które porównywałeś?  500tki?

To 7K zestawiałeś z 4-5K? Trzeba było Silver 300 odsłuchać.

Te JBLki są fajne. Też ich słuchałem niedawno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz sam nie wiem których Monitor Audio słuchałem... Ustawione obok JBL i AE wyglądały tak:

image.png.c8b627218a9241cc7679e3d5c5a5acb7.png

 

Audio bronze nie bardzo spasiły wizualnie (te koszmarne łapki po bokach) - po prostu JBL zrobiły efekt całościowo. Fakt że może nie wsłuchiwałem się w detal przy porównaniach ale było tak:

najpierw Monitor - dźwięk super

potem Acouistic E - raczej słabo

potem JBL - i znowu było super.

No i zdecyowałem na JBL i w ten sposób wygrzewają się już u mnie 3ci dzień i jestem naprawdę zadowolony!

Moja muza to różna elektronika, czasami lekki pop lub rock z lat +/- 80' a żona i dziecko jakieś italo disco.

Zamówiłem też do kina sub REL 1205 zgodnie z rekomendacjami. Żona jednak nalega aby go zmienić na JBL sub studio 660p - bo pasują wizualnie do reszty. Trochę spore to, ale mają port BR w podłogę więc pewnie mogę go dostawić do ściany. Trochę drogi bo prawie 5KPLN. Nie ma tu na forum żadnych opinii na ten temat - czy warto? I czy to nie przerost formy do pokoju 24 m2?

Zdrówka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu są Bronze 500. No to one sa tańsze od tych JBL.

15 godzin temu, sowson napisał:

No i zdecyowałem na JBL i w ten sposób wygrzewają się już u mnie 3ci dzień i jestem naprawdę zadowolony!

Dobry wybór

15 godzin temu, sowson napisał:

Zamówiłem też do kina sub REL 1205 zgodnie z rekomendacjami. Żona jednak nalega aby go zmienić na JBL sub studio 660p - bo pasują wizualnie do reszty. Trochę spore to, ale mają port BR w podłogę więc pewnie mogę go dostawić do ściany. Trochę drogi bo prawie 5KPLN. Nie ma tu na forum żadnych opinii na ten temat - czy warto? I czy to nie przerost formy do pokoju 24 m2?

Nie warto bo HT1205 jest ciekawszy.

Żona Ci mydli oczy bo chce komplet. Nie daj się.

Albo typowo pod kino domowe jeszcze SVS PB2000

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie warto bo HT1205 jest ciekawszy.

Żona Ci mydli oczy bo chce komplet. Nie daj się.

Też nie skłaniam do HT1205 - tak więc chyba zostanie na tym REL!

A żona, no cuż: happy wife - happy life - czasami trzeba negocjować!

To chyba w kwestii głośników temat będzie zakończony powoli... Dzięki Piotrek i pozostali Koledzy za wszystkie sugestie i Wasze opinie!

Jak jeszcze przyjdzie sub to nie omieszkam się pochwalić wrażeniami!

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 18:38, sowson napisał:

Też nie skłaniam do HT1205 - tak więc chyba zostanie na tym REL!

A żona, no cuż: happy wife - happy life - czasami trzeba negocjować!

To chyba w kwestii głośników temat będzie zakończony powoli... Dzięki Piotrek i pozostali Koledzy za wszystkie sugestie i Wasze opinie!

Jak jeszcze przyjdzie sub to nie omieszkam się pochwalić wrażeniami!

Pozdr!

Jest tańszy powinna być happy no i jak to ująłeś zresztą słusznie, Ty wtedy też będziesz. :)

Reszta pójdzie na wspólną wycieczkę na termy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dwa słowa podsumowania:

Zestaw JBL Studio (5 szt) + REL HT1205.

JBL - no powiem że gra to naprawdę bardzo przyjemnie - w muzyce można spokojnie stwierdzić że basów jest wystarczająco. I co najważniejsze środka jest dokładnie tyle ile być powinno - teraz dopiero po porównaniu do starych kolumn widzę że wcześniej było tego za dużo... Czasami wydaje mi się że sama góra lekko wycofana (ale w starym sprzęcie było jej za dużo - więc może to przyzwyczajenie...). Kolumny robią wrażenie - przede wszystkim bez osłonek (te zostały w pudle): brak dziurek na osłonki (niewidoczne magnesy) no i brak odstających nóżek - stoją na filcach - dołączonych zresztą przez producenta w komplecie jako alternatywę dla kolców.

REL - jak na mój pokój 26 m2 - myślałem że będzie lekko przerośnięty ale nic z tych rzeczy! Potrafi pokazać co potrafi - zwłaszcza w muzyce jako uzupełnienie samego dołu - klasyczny kawałek kolegi do testowania: the press - bo jo cie kochom - oj - potrafi adrenalinę podnieść! Jest bardzo punktualny (zwłaszcza w porównaniu do mojej kontrukcji DIY B-R). Jak zobaczyłem membranę przy jakiś plikach testowych to chciałem ją łapać bo myślałem że wyskoczy! W filmach potrafi zatrząść kanapą - choć nie było to celem. Ale po pierwszych testach jak widzę radość córki że "czuje na sobie" to jednak jest OK. Ale dopiszę: z pewnością nie jest go za dużo jak moją powierzchnię (czy też poprawniej kubaturę).

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za udział w dyskusji - może nie wybrałem wszystkiego co polecaliście, ale to zawsze był dobry punkt odniesienia.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...