Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera dla KD 5.1 - ok. 4,5k zł


sunnyluk

Recommended Posts

Cześć,

Zamierzam wymienić swoje obecne kino domowe 5.1 składające się z amplitunera Onkyo 646 oraz zestawu kolumn Koda: fronty AV-702F v2 (20 - 120W), surroundy AV702S v2 (10 - 60W), sub SW-1000 v2 (80W). Obecny zestaw, szczególnie kolumny, mają już swoje lata. Przed Onkyo 646 miałem oryginalnie z nimi jeszcze Onkyo 505.

Generalnie z tego zestawu byłem bardzo zadowolony, nie zależało mi na idealnie czystych tonach, rączej na zachowaniu mocnego basu w KD, gdyż te kilkanaście lat temu przesiadałem się z dwóch Altusów 100.

Obecnie podłączone jest: PS5, Philips Oled 806 65", za moment Apple TV4K 2022.

Wykorzystuję do: gier, Netflix, Amazon, AppleTV+, Disney+ oraz słuchania via Airplay Apple Music.

W pierwszej kolejności chciałbym wymienić amplituner. W grę wchodzą tylko nowe do kwoty max ok. 4,5k zł. Z racji posiadania dwóch Onkyo celuję w Onkyo 6100. Z racji budżetu kolumny będę wymieniał trochę później. 

Chciałbym, żeby był to zakup dość przyszłościowy (na kolumny z subem pewnie nie będę chciał przeznaczyć więcej niż ok. 7k zł). Na pewno powinien prawidłowo obsłużyć obecne 5.1 + ewentualnie Dolby Atmos później + standardy, które oferują TV z PS5 czyli chcę móc wreszcie podpiąć PS5 przez ampli jak to miałem przy PS4 więc musi mieć HDMI 2.1, VRR, ALLM, 4K 60Hz, a najlepiej 4K 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, ARC i eARC. 

Dla muzyki musi wspierać AirPlay2, świetnie gdyby było DAB+ lub radia internetowe.

Nie mam pojęcia na razie jakie kolumny będę kupował, ale jeśli musiłabym iść na kompromis to wolałbym zachować przewagę mocnego basu nad krystalicznie czystymi wysokimi tonami, dobre efekty w KD, ciepły i mocny dźwięk.

Chciałem Was dopytać, gdyż w temacie nie byłem obecny co najmniej ostatnie 4 lata, czy zamiast Onkyo 6100 warto wziąć coś innego pod uwagę? W podobnej cenie i funkcjach widzę jedynie jeszcze Demona X2800H.

Aha sprzęt jest i będzie w salonie ok 45m2. Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2800 nie. Ale poluj na X2700. Jest tańszy, praktycznie to samo.

Denon gra bardziej środkiem z kolei Onkyo gra bardziej zywiołowo.

6100 jest na poziomie grania twojego obecnego 646

Warto jednak stargować cenę i wybrać Pioneera LX305. Tam masz znacznie lepsza kalibracje. Dołozysz raz a będzie znacznie lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...