Skocz do zawartości

Wzmacniacz o ciepłym brzmieniu do Pylon Pearl Monitorów


MikeeBikee

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Jestem wciąż początkującym na rynku hi-fi i najwyraźniej niewiele rozumiem i słyszałem do tej pory.

Jakiś czas temu dostałem w prezencie kolumny Pylon Pearl Monitor, które muszą nagłośnić salon ~22m2 (podłogowe się nie zmieszczą przez umeblowanie, którego nie chcę zmieniać). Dokupiłem do nich wzmacniacz Marantz PM-62, który jakoś grał i nawet mi się podobało, choć na pewno bez efektu wow.

No ale - w ramach prezentu dla brata kupiłem mu Kenwooda KA-60, który był sporo tańszy, mniejszy i lżejszy (wydaje mi się, że jednak niższej klasy), ale jak z ciekawości podpiąłem pod Pylony, okazało się, że one mają dużo większe możliwości, niż to, co wydobywa Marantz - pojawił się bas dużo głębszy i mocniejszy, dźwięk był pełniejszy, dużo cieplejszy i przyjemniejszy do słuchania (rozumiem, że to ostatnie to może być kwestia subiektywna, ale dla mnie różnica była kolosalna).

I tu pojawia się pytanie: czy powinienem próbować serwisować Marantza, czy wymienić na inny model, który lepiej się spasuje z kolumnami? A jeśli tak, to jaki? Chciałbym kupić coś używanego i zamknąć się w 600zł (musi być czarny i klasycznych rozmiarów, żeby się wpasować w miejsce, gdzie ma stać).

Czy są jakieś ogólne zasady dzielące na firmy z "cieplejszym" brzmieniem lub bardziej spasowane pod rock, metal? Czy jakichś marek powinienem unikać i czy polecacie jakieś konkretne modele?

Przeszukałem dotychczasowe tematy i wyłowiłem, że mocno polecane są NADy i wyższe modele Sony, rzadziej ale też Onkyo i wyższe Pioneery - czy to faktycznie dobra wykładnia?

Źródła dźwięku to budżetowy gramofon (Pioneer PL-990) oraz zewnętrzny port Bluetooth Logitecha. Słucham głównie rocka/metalu i jazzu, elektronika gości bardzo rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...