Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu - prosze o pomoc w doborze.


toolpusher

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Jak w temacie. Oto co obecnie posiadam:

Napęd i Integra Primare I20 + D20 - dość leciwe klocki ale dają radę.

Kolumny: MA Silver RS6. Kolumny nominalnie 6Ohm ale schodza do 4Ohm i tak należy przyjąć.

Sub: Polk Audio HTS SUB10. Kupiłem bo był w promce za 990zł. I nie żałuje choć nie mam zadnego porównania.

Miejsce odsłuchu:  strych przerobiony na salon, płyty GK (pod nimi wełna mineralna), skosy, panele drewniane, dywan wełniany, narożnik. Powierzchnia okolo 35m2. Rozstaw kolumn 2 m - za kolumnami skos i ścianka. Jestem poza domem jak wrócę dodam zdjącie.

Rodzaj muzyki: 20%Film/80% muzyka. Ulubione zespoły: Marillion, Pink Floyd , Iron Maiden, U2, Simply Red, smooth jazz w stylu Jaques Loussier, Eric Sattie, Chris Botti itp. Żadnym gatunkiem nie pogardzę nawet Italo Disco z lat 80 na którym się wychowałem jak nastolatek słuchając na pierwszym sprzęcie stereo jaki mialem czyli radio Amator DSS101.  Zodiak był moim marzeniem pamiętam.

Co do pokoju niestety akustycznie nie jest to dobre pomieszczenie. Mimo że kolumny są basowe (nie wkładałem zatyczek)  i stoją przy ścianie bas ginie i trzeba go szukac po kątach z głową nisko.  Dlatego dokupilem sub, który raz że jest za mały do pomieszczenia to jeszcze raczej do KD. Mimo wszystko ładnie mruczy i jestem zadowolony ale to jeszcze nie to o czym marzą dziewczyny.

Moje plany:

Wymienić suba:  Moje typy: SVS SB2000 lub REL 1205.  Jeżeli REL to który MK 1 czy MK 2. Jaka różnice między tym 3 subami? REL MK 2 dopłata 500zł w stosunku do MK 1. Warto ? 

Napęd: Zostawiam Primare bo płyt słucham coraz rzadziej a coraz więcej strumieniuje. Ewentualnie zmiana w późniejszym terminie.

Wzmacniacz. Chiałbym coś nowszego z wejściami cyfrowymi.  Moje typy (wiem rozrzut cenowy duży): Magnat MA 900, Rotel 1572mk2, Marantz PM8006, NAD C388 (lub C368) ewentualnie najdroższy to Vncent 288 itd. Oczywiście ze względu na cenę moim typem jest Magnat bo w cenie takiego Vicenta mam i wzmacniacz i suba. Podałem często najwyższe modele mogą być stopień niżej jesli jest różnica tylko w mocy wyjściowej. 

Generalnie w tej klasie szukać wzmaka w starej klasie AB czy jednak nie bać się D bo to przyszłość?

Chciałbym wypożyczyć sprzet do odsłuchu w domu stąd pytanie do sprzedawców czy przy kupnie zaznaczać że sprzęt do odsłuchu? Macie wtedy takie chodzące egzemplarze?

Pozdrawiam,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...